پشتیبانی ماه چین
پشتیبانی ماه چین
محمدجواد قیطاسی

سلام، محمدجواد قیطاسی هستم.

به شما کمک میکنم که زعفران اصل را مستقیم و بدون واسطه از مزارع ما تهیه کنید.

از صحبت با شما خوشحال خواهم شد.

0910-883-9439

در اینستاگرام ماه‌چین را دنبال کنید!

پشتیبانی ماه چین
پشتیبانی ماه چین
محمدجواد قیطاسی

سلام، محمدجواد قیطاسی هستم.

به شما کمک میکنم که زعفران اصل را مستقیم و بدون واسطه از مزارع ما تهیه کنید.

از صحبت با شما خوشحال خواهم شد.

0910-883-9439

در اینستاگرام ماه‌چین را دنبال کنید!

سقط جنین با زعفران، بررسی یک موضوع مهم

30 خرداد 1400
زمان مطالعه: دقیقه
دسته‌بندی ها:

اگر یک خانم باردار هستید، حتما می‌دانید از این به بعد نه تنها مسئول مواظبت از خود، بلکه مسئول مواظبت از بچه خود هم هستید. در این دوران به ویژه در سه ماه اول بارداری باید کمی بیشتر مواظب خورد و خوراکتان باشید. یکی از مسائل مهمی که مادران را نگران می‌کند، استفاده از زعفران و امکان سقط جنین با زعفران است.

برای خود مراقبتی در دوران بارداری بهتر است چند نکته راجب زعفران را بدانید. با ما همراه باشید تا در این باره بیشتر صحبت کنیم.

گل زعفران

 

چگونه سقط جنین با زعفران اتفاق می‌افتد؟

مصرف این گیاه در سه ماه اول بارداری باعث افزایش پروستاگلاندین در رحم شده که این امر برای جنین خطرناک است. از طرفی زعفران باعث بالا بردن دمای بدن و افزایش انقباضات رحم می‌شود که این امر نیز برای جنین خطرناک است. البته لازم نیست که حتما در دوران بارداری این مادۀ غذایی را از برنامۀ غذاییتان حذف کنید یا خیلی نگران استفاده از آن در غذا باشید.

 

مصرف چه مقدار زعفران باعث سقط جنین می‌شود؟

سه ماه اول بارداری مهم‌ترین و بحرانی‌ترین سه‌ماه بارداری است. چرا که در این سه ماه جنین به صورت کامل شکل نگرفته و بسیار حساس است. پس طبیعی است در این سه ماه بیشتر از هر وقت دیگری مواظب خود و کودک دلبندتان باشید. بهتر است در سه ماه اول بارداری از زعفران استفاده نکنید. اما در ماه‌های بعدی استفاده از زعفران منعی ندارد اما بهتر است در تمام موارد اعتدال را رعایت کنید!

 

 چه مقدار مصرف زعفران در دوران بارداری مجاز است؟

بعد از سه ماه اول بارداری، مصرف 0.1 گرم زعفران در روز مجاز است و حتی باعث تقویت هم می‌شود؛ چرا که خواص زعفران بی‌شمار و فوق العاده است. اما مصرف بیش از حد مجاز زعفران در روز، خطر سقط جنین با زعفران را بالا می‌برد. از طرفی مصرف 2 گرم زعفران در ماه مفید است. پس با توجه به نکات گفته شده آن مقدار از زعفران که در طبخ غذا استفاده می‌شود تأثیری روی سلامتی جنین نمی‌گذارد. خیالتان از این موضوع راحت باشد.

0.1 گرم زعفران برابر است با 10 تا 15 رشته زعفران.

خواص زعفران در سه ماه دوم بارداری برای جنین

اگر زعفران را به موقع و درست در دوران بارداری مصرف کنید، برای جنین و خود شما مفید نیز هست. در ادامه به برخی از خواص زعفران در دوران بارداری اشاره می‌کنیم.

 

بهبود مشکلات عصبی ناشی از تغییرات هورمونی

در دوران بارداری به علت تغییرات هورمونی متعدد در بدن، مادر مدام دچار تغییر خلق می‌شود. این تغییرات هورمونی باعث می‌شود مادر لحظه‌ای حالش خوب باشد و در لحظه‌ای دیگر بدون هیچ دلیلی دچار احساسات عاطفی شود. وجود هورمون سروتونین در زعفران به بهبود این تغییرات کمک کرده و باعث آرامش خاطر مادر می‌شود.

بهبود حالت تهوع صبحگاهی

در زمان بارداری ممکن است در طول صبح حالت تهوع و سرگیجه داشته باشید. مصرف دمنوش و چای زعفران به بهتر شدن شما در این زمینه کمک می‌کند.

بهبود اسپاسم عضلانی

در دوران بارداری به علت اینکه جنین رشد می‌کند، شما درد های عضلانی زیادی را تجربه می‌کنید. زعفران به عنوان یک مسکن طبیعی به شما کمک می‌کند که راحت تر با این موضوع کنار بیایید.

تنظیم فشارخون

در دوران بارداری ضربان قلب افزایش می‌یابد و با افزایش ضربان قلب، فشار خون بالا و پایین می‌شود. برای جلوگیری و بهبود این نوسانات مصرف زعفران می‌تواند کمک‌کننده باشد.

کمک به خواب بهتر

به ویژه در ماه‌های آخر بارداری، خوابیدن برای مادر سخت می‌شود. حرکت جنین در رحم، ضربه‌هایی که به رحم وارد می‌کند، دردهای عضلانی، همه و همه باعث اختلال در خواب می‌شود. مصرف زعفران در این زمان به خواب بهتر کمک می‌کند.

 

جمع بندی

با مضرات و خواص زعفران در طول بارداری آشنا شدید. همانطور که دیدید زعفران می‌تواند در دوران بارداری نیز مفید باشد. اما باید حواستان به این نکته باشد که در سه ماه اول و بیش از مقداری که گفته شد یعنی حداکثر 0.1 گرم در روز و حداکثر 2 گرم در ماه زعفران مصرف نکنید که باعث سقط جنین با زعفران نشود.

مقاله‌های مشابه برای شما

نظر شما چیه؟ برای ما خیلی مهمهشماره موبایل شما پیش ما محفوظ است و فقط برای اطلاع رسانی پیامکی پاسخ دیدگاه شما توسط کارشناسان ماه چین استفاده می‌شود.