زعفران سرگل

نمایش کالاهای موجود

ترتیب

مشخصات، قیمت خرید زعفران سرگل

زعفران سرگل که نام دیگر آن ممتاز است، در بازار زعفران به نام‌ های زعفران ممتاز، سرقلم و سرریشه شناخته می‌شود. زعفران سرگل یکی از خوش رنگ‌ ترین و زیباترین انواع زعفران است، به طوری که رنگ سرخ فوق‌العاده آن هر بیننده‌ی زر شناسی را مدهوش خود می‌کند.

زعفران ممتاز در چند درجه کیفی تولید می‌شود و می‌تواند کیفیتی نزدیک به سوپر نگین و یا پوشال داشته باشد. به همین دلیل گاهی برخی از افراد به دلیل وجود شباهت ظاهری و حتی کیفی این نوع زعفران با زعفران نگین و حتی زعفران سوپر نگین در تشخیص آن دچار اشتباه می‌شوند.

زعفران سرگل یک مثقالی

زعفران ممتاز غالبا در بسته‌های 1 گرمی یا 1 مثقالی در بازار عرضه می‌شود و مصرف عمده آن در رستوران‌ ها و یا مصارف خانگی و روزمره می‌باشد. این نوع از زعفران طرفداران بسیاری دارد و در آشپزی از آن به وفور استفاده می‌شود.

نحوه تولید زعفران سرگل

زعفران سرگل زعفرانی از خانواده‌ی پوشال است و از فراوری و الک‌کردن پوشال به دست می‌آید. این نوع زعفران از بالاترین قسمت کلاله و محلی که مقادیر زیادی از مواد موثره زعفران در آن تجمع پیدا کرده‌اند به دست می‌آید.

زعفران سرگل

ویژگی‌های ظاهری زعفران سرگل

برای شناسایی زعفران ممتاز از دیگر انواع زعفران می‌توانید به موارد زیر توجه کنید. البته همان‌طور که گفتیم این نوع از زعفران دارای سه درجه کیفی است و می‌تواند رنج کیفی بزرگی را پوشش دهد.

  • عدم وجود تکه‌های سفید یا زرد رنگ
  • وجود شکستگی در کلاله‌ها
  • طول کلاله‌ها نسبتا کوتاه است

در زعفران ممتاز هرچه:

  • طول کلاله‌ها بلند تر
  • تعداد کلاله‌های شکسته و خرد شده کمتر
  • سرقلم‌ها درشت‌تر

باشد درجه کیفی آن بالاتر است و ارزش بیشتری در بازار دارد. پس در نتیجه باید بگوییم که مشخصه اصلی زعفران ممتاز نسبت به خانواده نگین وجود شکستگی و خرد و ریز بودن رشته‌های زعفران آن است.

خرید زعفران سرگل

برای خرید زعفران سرگل بهتر است که به فروشگاه های معتبر مراجعه کنید تا از بابت کیفیت محصولی که خریداری می کنید اطمینان داشته باشید. برای خری زعفران سرگا از ماه چین در ادامه ما را همراهی کنید.

زعفران سرگل یک مثقالی

صادرات زعفران سرگل

زعفران ممتاز به سبب ویژگی‌های فوق‌العاده آن یکی از اقلام اصلی صادراتی زعفران است و عمده صادرات آن به هاب واسط امارات و از آن‌جا با بسته‌بندی و بازاریابی مجدد به کشورهایی مانند هند، عربستان، عمان، قطر و بحرین ارسال می‌شود.

تمام تلاش ماه‌چین در عرصه صادرات حفظ ارزش محصول و منافع کشاورزان ایرانی می‌باشد و به همین دلیل تمام تلاش خود را مبنی بر ارسال مستقیم زعفران ایرانی به مصرف‌کننده نهایی انجام می‌دهد.

چرا زعفران سرگل رو از شرکت ماه‌چین بخرم؟

خرید زعفران سرگل، مستقیم از کشاورز

همان‌طور که گفتیم ماه‌چین شبکه‌ای از مزارع زعفران است که با هدف عرضه مستقیم زعفران درجه یک به مصرف‌کننده نهایی ایجاد شده و در این چرخه کشاورز نقش محوری را بازی می‌کند.

زعفران تولید شده در مزارع اصلی ماه‌چین و مزارع وابسته به ماه‌چین در سراسر کشور به مرکز پردازش ماه‌چین منتقل و در این مرکز از لحاظ کیفیت و فاکتورهای آزمایشگاهی بررسی می‌شوند.

در صورتی که زعفران تولید شده فاکتورهای لازم را داشته باشد به مرحله‌ی بعدی یعنی بسته‌بندی محصول منتقل می‌شود.

بسته‌بندی محصولات ماه‌چین

ماه‌چین در مورد بسته‌بندی محصولات خود دو هدف اصلی را دنبال می‌کند. حفظ کیفیت زعفران و زیبایی بسته‌بندی.

در بسته‌بندی ‌های رایج زعفران‌ها به خصوص زعفران ممتاز اقدامی جهت جلوگیری از برخورد نور خورشید با زعفران انجام نگرفته است و زعفران در معرض نور مستقیم قرار دارد. این مسئله منجر به کاهش کیفیت محصول و در نهایت ضایع شدن حقوق خریدار می‌شود.

بسته‌بندی‌های شرکت ماه‌چین تحت نظر تیم طراحی شرکت و با جدیدترین متدهای روز انجام می‌گیرد. حفظ کیفیت زعفران در گرو بسته‌بندی مناسب آن است.

به طور مثال اگر بسته‌بندی در مقابل هوا عایق نباشد در گذر زمان از کیفیت آن کاسته می‌شود و این به هیچ وجه با اهداف شرکت ماه‌چین همخوانی ندارد.

تضمین اصالت محصول

زعفران سرگل شرکت ماه‌چین از سوی شرکت مورد تضمین بی‌قید و شرط قرار دارد و در صورت هرگونه نارضایتی خریدار از محصول خریداری شده امکان مرجوع نمودن زعفران ممتاز به شرکت وجود دارد.

زعفران ارگانیک

تولید زعفران ارگانیک یعنی اینکه به خاطر اندکی سود بیشتر کیفیت را فدای کمیت نکنیم و با استفاده بی رویه از کودهای شیمیایی به سلامت زعفران و محیط‌زیست و در نهایت بقای انسان‌ها آسیب نزنیم.

زعفران ممتاز تولید شده در مجموعه ماه‌چین تحت نظارت دقیق و برنامه‌های کودی علمی و طبیعی قرار دارد و این یعنی زعفران ممتاز با کیفیت برای مصرف‌کننده عزیز ایرانی.

زعفران سرگل چه فرقی با زعفران نگین دارد؟

تفاوت زعفران سرگل و نگین در اندازه و ظاهر کلاله های آن ها است. به این صورت که، زعفران سرگل دارای کلاله های ریز تری نسبت به زعفران نگین است و تفاوت بعدی هم در روش خشک کردن این دو نوع زعفران است که سرگل به روش سنتی و نگین با دستگاه زعفران خشک کن به صورت اتویی خشک می شود.

نحوه خرید زعفران سرگل از سایت

برای خرید زعفران سرگل از طریق سایت ، کافی است که وارد صفحه خرید محصول شوید و با انتخاب کردن محصول مورد نظر خود و اضافه کردن آن به صفحه خرید سفارش خود را ثبت کنید.