اطلاعات ارزشمند زعفرانی را، در اینستاگرام ماه‌چین دنبال کنید.

مشخصات و ویژگی های منحصر به فرد زعفران نگین

آخرین بروز رسانی: 19 اردیبهشت 1401
دسته‌بندی ها:
 • زعفران نگین یکی از انواع زعفران تولیدی در مزراع زعفران است که در بازار مصرف زعفران تقاضا و ارزش بالایی دارد. این نوع از زعفران دارای قدرت رنگ‌دهی بالا و زیبایی ظاهری فوق‌العاه‌ای است. زعفران نگین به قدری محبوب است که برخی از افراد تنها نوع نگین زعفران را قبول دارند و به باقی انواع زعفران توجهی ندارند.

  این نوع زعفران از گذشته تا کنون نگین سفره‌ های ایرانیان و زینت بخش مراسمات و میهمانی‌ های ما ایرانیان بوده است. از خواص زعفران بسیار گفته‌اند و شنیده‌ایم و حالا ما می‌خواهیم بگوییم که زعفران نگین هر چه خوبان همه دارند را یک جا دارد. یعنی شما عزیزان می‌توانید با خرید زعفران نگین به بیشتر خواص زعفران دست پیدا کنید.

  انواع زعفران موجود در بازار

  به طور کلی در مزارع زعفران یک نوع گل زعفران تولید می‌شود و این گل می‌تواند در فرایند پاک کردن و خشک کردن زعفران به 7 دسته تبدیل ‌شود. معیار دسته‌بندی و طبقه‌بندی زعفران تولیدی شکل ظاهری آن است. انواع مختلف زعفران به شرح زیر است:

  1. دخترپیچ یا دسته
  2. پوشال
  3. پوشال قلمدار (سرگل)
  4. شبه‌نگین
  5. نگین
  6. سوپر نگین ( پرسی و اتویی )
  7. ریشه

  زعفران نگین در بین این موارد یکی از مرغوب‌ ترین و پر تقاضا ترین انواع زعفران است و خواهان زیادی در بازارهای منطقه و ایران دارد. این نوع زعفران به سبب دارا بودن ویژگی‌های مطلوب ظاهری و هم‌چنین رنگ‌دهی بسیار خوب یکی از اصلی‌ ترین گزینه‌های خریداران زعفران است.

   

  انواع زعفران

  ویژگی‌های ظاهری زعفران نگین

  زعفران نگین یکی از زیبا‌ترین انواع زعفران و از نظر رنگ‌دهی یک سر و گردن از باقی انواع زعفران بالاتر است. برای تشخیص این نوع زعفران می‌توانید از مشخصات ظاهری زیر استفاده کنید:

  • به طور کامل قرمز و یکدست
  • درشت
  • طول نسبتا بلند کلاله‌ها و عدم شکستگی
  • کلاله‌ها از هم جدا هستند

  نحوه فراوری زعفران نگین

  فراوری زعفران در حین پاک کردن زعفران انجام می‌شود و برای تولید این نوع از زعفران باید کلاله را از نقطه‌ای که رنگ قرمز آن به اتمام می‌رسد و هم چنین قسمتی که کلاله منشعب می‌شود برش زد.

   

  زعفران نگین شرکت ماه‌چین

  مجموعه ما نیز زعفران تولیدی خود در مزارع اختصاصی و مزارع وابسته به خود را در انواعی از قالب‌های زعفران فرآوری می‌کند. یکی از این محصولات تولیدی زعفران نگین است که به گواه مشتریان یکی از مرغوب‌ ترین انواع زعفران‌های تولید شده در ایران است. حال با هم به برخی از ویژگی‌های این زعفران می‌پردازیم:

  زعفران نگین؛ مشخصات و ویژگی های آن

  زعفران ارگانیک

  در بازار زعفران هرچه زعفران کلاله‌های درشت‌تری داشته باشد از ارزش بیشتری برخوردار است و در نظر اهل بازار مرغوب‌تر است. کشاورزان زعفران‌کار به منظور دست‌یابی به زعفران نگین با کلاله‌های درشت‌تر مجبور به استفاده از کودهای شیمیایی (در مقادیر بالا) هستند. استفاده بیش از حد از کودهای شیمیایی یکی از بدترین اتفاقاتی است که می‌تواند برای مزارع کشاورزی و محصولات خاص از آن‌ها بیفتد.

  سعی ما در تولید زعفرانی ارگانیک و هم‌چنین بازار پسند است. برای دست‌یابی به این هدف در مجموعه از فرمول‌های کودی ابداعی خودمان که با آزمون و خطا بدست آمده است استفاده کردیم تا بتوانیم زعفرانی با کلاله‌های درشت و ارگانیک تولید کنیم.

  زعفران نگین حاصل از مزارع مناطق مختلف کشور

  مجموعه ماه تقریبا در اکثر مناطق زعفران خیز کشور از جمله شهر های همدان ، تربت حیدریه، اصفهان، قزوین و..  دارای مزرعه های بزرگ زعفران است که تمامی زعفران های مورد نیاز شما عزیزان از این مزارع در شهر های مختلف کشور تهیه می شود.

  زعفران نگین؛ مشخصات و ویژگی های آن

  زعفران استاندارد

  ما در مجموعه‌ سعی در تولید زعفرانی با مشخصات شیمیایی ذکر شده در جدول بالا داریم تا بتوانیم زعفرانی استاندارد را به بازار عرضه کنیم. زعفران تولید شده در ماه‌چین می‌تواند از آزمایش‌های تعیین کیفیت در هر آزمایشگاهی سربلند بیرون بیاید و ارزش واقعی خود را به همگان نشان دهد. این زعفران قابلیت معامله در بازارهای شفافی همچون بورس کالا و بازارهای منطقه‌ای را داراست.

  این صفحه چقدر براتون مفید بود؟

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۳ رای

  شاید این مقالات رو هم دوست داشته باشی!

  نظر شما درباره‌ی این مقاله چیه؟ برای ما خیلی مهمه

  

  شماره موبایل شما پیش ما محفوظ است و فقط برای اطلاع رسانی پیامکی پاسخ دیدگاه شما توسط کارشناسان ماه چین استفاده می‌شود.