آموزش رایگان کاشت زعفران در اینستاگرام ماه‌چین

شرایط کشت زعفران بین درختان

19 مرداد 1400
زمان مطالعه: دقیقه
دسته‌بندی ها:

بسیاری از افراد هستند، هنگامی که میخواهند در باغ خود زعفران کشت کنند، برایشان سوال پیش می‌آید که آیا کشت زعفران بین درختان امکان پذیر است؟یا خیر؟ اگر بین درختان زعفران کشت کنند برای رشد صحیح آن مشکلی پیش نخواهد آمد؟ ما در این مقاله، به طور تخصصی به این مطلب می‌پردازیم حتما تا آخر با ما همراه باشید.

من اولین بار با زعفران و کشت آن را در حوالی سال 88 و در باغ دایی خودم آشنا شدم. دایی‌جان در باغ تازه احداث شده خودش و در بین درختان زعفران کشت کرده بود. آن زمان‌ها دایی می‌گفت که چند سالی طول می‌کشد تا درختان باغ جان بگیرند و در این چند سال در فضای خالی بین درختان زعفران کشت می‌کنم.

کشت زعفران بین درختان

 

دلایل کشت زعفران بین درختان

قرن‌ها پیش بزرگان به کشاورزان و باغداران توصیه می‌کردند که در بین درختان باغ خود زعفران بکارند تا در فصل خزان برگ‌ها، باغ‌ها زیبایی خود را حفظ کنند. امروزه نیز زعفران در زمانی که درختان در حال خزان هستند و هیچ برگی ندارند گل می‌دهند و منجر به زیبایی باغ می‌شوند.

پس از پایان گلدهی زعفران نیز علف‌های سبز رنگ آن در میان درختان خواهند بود و این علف‌ها تا عید نوروز و اوایل بهار در باغ خواهند بود و خشکی را از باغ دور خواهند کرد. هچنین می‌توان با کشت زعفران بین درختان تا قبل و بعد از به بار نشستن کامل درختان از یک منبع درآمد خوب بهره‌مند شد و از فضاهای بلااستفاده باغ بهترین بهره را برد.

در ضمن زعفران در فصل تابستان نیازی آبیاری ندارد و از این جهت فشاری را بر منابع آبی شما وارد نخواهد کرد.

آیا کشت زعفران بین درختان امکان پذیر است؟

این سوال بسیاری از کاربران است، که در واقع باید گفت بله امکان پذیر است. اما بهتر است قبل از کاشت زعفران موارد زیر را رعایت کنید:

  1. سعی کنید در تابستان به پیازهای زعفران آب نرسد و در خشکی کامل باشند. چرا که رطوبت تابستانه می‌تواند منجر به آسیب دیدن پیازهای زعفران بشود.
  2. اگر در بین درختان فاصله کافی باشد می‌توانید زعفران بیشتری را کشت کنید و سود بهتری را ببرید. در واقع هر چه انسجام کشت بیشتر باشد پرتی زعفران نیز کمتر خواهد بود.

نکته مهم: فصل و دوره رشد زعفران از پاییز آغاز می‌شود و درختان در آن زمان برگی ندارند و زعفران‌ها مشکل نور نخواهند داشت. در واقع فصل رشد درختان و زعفران‌ها هیچ تداخلی با هم ندارند.

به ازای هر یک متر از فضای خالی باغ خود یک کیلوگرم زعفران تهیه کرده و کشت کنید تا بتوانید بازدهی قابل توجهی را از این کشت بدست آورید.

مقاله‌های مشابه برای شما

نظر شما چیه؟ برای ما خیلی مهمهشماره موبایل شما پیش ما محفوظ است و فقط برای اطلاع رسانی پیامکی پاسخ دیدگاه شما توسط کارشناسان ماه چین استفاده می‌شود.