پشتیبانی ماه چین
پشتیبانی ماه چین
مسعود قیطاسی

سلام، مسعود قیطاسی هستم.

به شما کمک میکنم که کشت زعفران را به صورت مدرن و اصولی آغاز کنید.

از صحبت با شما خوشحال خواهم شد.

0910-867-4688

آموزش‌های روزانه و رایگان کشت زعفران در صفحه اینستاگرام

نقش پوشال در اطراف پیاز زعفران

آخرین بروز رسانی: 11 مرداد 1401
دسته‌بندی ها:
 • در کشت زعفران ، نقش پوشال در اطراف پیاز زعفران مانند یک توری پارچه ای عمل می کند و دیواره خارجیه پیاز های زعفران را پوشش می دهد که به نوعی اگر پیاز بیرون از خاک باشد، از تابش نور مستقیم خورشید جلوگیری می کند.

  زیرا طبیعت پیاز به این صورت است که باید داخل خاک باشد و حالا اگر در شرایطی قرار بگیرد که بیرون از خاک باشد این پوشال های اطراف پیاز از آن در مقابل تنش ها حفاظت می کند. نکته قابل توجه در خصوص مبحث بیرون ماندن پیاز زعفران از خاک باید گفت که پوشال ها هم تا یک حدی از پیاز زعفران محافظت کرده و باید هر چه سریع تر به خاک انتقال پیدا کنند.

  نقش پوشال در اطراف پیاز زعفران

  اولین نقش پوشال زعفران همان طور که گفته شد محافظت از پیاز زعفران است و نکته دیگری هم که می شود به آن اشاره کرد این است که، پوشال اطراف پیاز زعفران همانند یک اسفنج عمل می کند، یعنی به این صورت که چند برابر وزن خود آب جذب می کند و در زمانی که رطوبت پیاز زعفران کم می شود ، پوشال ها رطوبت مورد نیاز پیاز را انتقال می دهند.

  نقش پوشال در اطراف پیاز زعفران

  پیش خرید پیاز زعفران ضد عفونی شده از ماه چین

  با مشاوره رایگان، پیاز زعفران خود را از ۲۰ عدد تا ۱۰۰ تن با قیمت تابستان امسال پیش خرید کنید.
  پیش خرید پیاز زعفران

  ذخیره اکسیژن

  تمامی گیاهان برای تکمیل دوره رشد خود به اکسیژن نیاز دارند که پوشال های اطراف پیاز زعفران به راحتی اکسیژن را در خود ذخیره می کنند و در اختیار گیاه قرار می دهند.

  زمانی که پیاز ها در عمق 20 سانتی متری خاک قرار دارند یک فشاری را متحمل هستند که پوشال ها مانند یک ضربه گیر عمل می کنند و حداکثر فشار بر روی پیاز ها کم کرده و نمی گذارند به پیاز آسیب برسد.

  نکته مهم

  بسیاری از کشاورزان در زمان کشت پیاز های زعفران بر این باورند که باید این پوشال ها را از پیاز جدا کنند که این کار یک اشتباه بسیار بزرگ است و خطرات بسیار زیادی مزرعه و سلامتی پیاز ها را تهدید می کند پس به هیچ عنوان نباید در زمان کشت پوشال ها را از پیاز جدا کرد.

  پوشال پیاز هایی که جوان هستند به رنگ قهوه ای روشن است ولی پوشال اطراف پیاز های چند ساله به رنگ قهوه ای تیره بوده و نسبت به پیاز های جوان مقدار پوشال بیشتری دارند.

  این صفحه چقدر براتون مفید بود؟

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱۸ رای
  خرید پیاز زعفران

  دیدگاهتان را درباره‌ی این مقاله بنویسید؟ در سریع‌ترین زمان ممکن پاسخ می‌دهیم.

  

  شماره موبایل شما پیش ما محفوظ است و فقط برای اطلاع رسانی پیامکی پاسخ دیدگاه شما توسط کارشناسان ماه چین استفاده می‌شود.

  1. ابوالفضل

   سلام یعنی نمی خواد پوشال هارو از زعفران جدا کنیم