کاشت زعفران در مشهد، خراسان رضوی

همه ما می دانیم که استان خراسان و به خصوص شهر مشهد، مهد کشت و پرورش زعفران در ایران است و طبق آمار به دست آمده 90 درصد کشت زعفران در ایران، در استان های خراسان جنوبی ، خراسان رضوی  و خراسان شمالی انجام می‌شود.

به جرعت می توان گفت که شغل نیم بیشتر مردم استان خراسان کشت و پرورش زعفران است و سال های سال است که به این کار لذت بخش مشغول هستند. در این مقاله ما قصد داریم که کاشت زعفران در مشهد را با هم بررسی کنیم. تا پایان این مفاله با تیم ماه چین همراه باشید.

کاشت زعفران در مشهد

 بررسی آب و هوای شهر مشهد برای کشت زعفران

باید گفت که استان خراسان ( رضوی،‌ شمالی، جنوبی ) دارای آب و هوای متفاوتی است. قسمتی از آن اقلیم  خشک و قسمتی دیگر دارای اقلیم مرطوب و سرد است، به طور کلی شهر مشهد دارای آب و هوای متغیر اما معتدل رو به سرد و خشک بوده و بسیار مناسب برای کشت زعفران است.

کاشت زعفران در مشهد

کاشت زعفران در مشهد به سه روش اصلی یا همان کشت زعفران به روش خاکی، کشت زعفران به روش گلخانه ای و کشت زعفران در خانه و گلدان انجام می شود که برای دریافت اطلاعات بیشتر و آموزش دیدن می توانید با کلیک کردن روی لینک مورد نظر مقاله های آموزشی و مرتبط را مطالعه کنید.

در هر بخش اگر فکر می کنید که به راهنمایی و مشاوره های بیشتری نیاز دارید فقط کافی است که با کارشناسان ماه چین در قسمت پشتیبانی تماس بگیرید.

فروش زعفران در مشهد به چه صورت است؟

از آن جایی که مشهد مقدس قطب اصلی کشت و پرورش زعفران در ایران است خرید و فروش زعفران هم در مشهد بسیار راحت است به این صورت که اگر در شهر مشهد به کشت زعفران مشغول هستید نگران فروش محصول خود نباشید که به راحتی می توانید با افرادی که به خرید و فروش زعفران می پردازند همکاری کنید.

اگر برای خرید زعفران در مشهد می خواهید اقدام کنید حتما این نکته را در نظر داشته باشید که سعی کنید به طور مستقیم از کشاورز و از سر مزرعه خرید کنید. شاید بگویید که پیدا کردن مجموعه یا افرادی که مستقیم زعفران مزرعه خود را در حجم کم و عمده بفروشند سخت است.

کاشت زعفران در مشهد

باید گفت که مجموعه ماه چین دارای مزارع مادری پیاز زعفران در تربت حیدریه یکی از شهرستان های استان خراسان رضوی است که شما به راحتی می توانید پیاز زعفران مورد نیاز خود را حتی در اندازه های بسیار کم ( گرمی و مثقالی ) از مجموعه ماه چین تهیه کنید.

روش کاشت زعفران در مشهد

بیشتر کشاورزان در استان خراسان و شهر هایی مانند مشهد به روش کشت سنتی زعفران را کشت می‌کنند اما برخی از کشاورزان، مجموعه هایی مانند ماه چین هستند که طبق روش های مدرن و یا همان کشت آرمانی کشت زعفران خود را انجام می‌دهند.

 

خدمات کاشت زعفران و فروش پیاز زعفران در شهر شما

با مشاوره رایگان ماه چین مزرعه نوین خود را احداث کنید.
اطلاعات بیشتر

زمان کاشت زعفران در خراسان

زمان کشت زعفران در خراسان هم مانند سایر استان ها از اوایل تیر ماه تا مهر ماه است به این صورت که اگر قصد کشت زعفران را دارید می توانید از تیر ماه اقدام به کشت زعفران کنید و یک درآمد بسیار عالی از این طریق داشته باشید.

انواع مزارع زعفران در مشهد

به طور کلی در دسته بندی اولیه، کشت زعفران به دو روش انجام می‌شود یعنی به صورت کشت سنتی که این نوع کشت منسوخ شده است و دیگر این روش توصیه نمی شود و کشت جدید آرمانی که در این روش مزرعه راندمان بسیار بالایی دارد.

در شهر مشهد هم هر دو روش قابل کشت است و انجام می‌شود اما بهترین روش از نظر مهندسین مجموعه ماه چین کشت زعفران به روش آرمانی است که مجموعه ماه چین در شهر مشهد مزارع خود را به روش آرمانی کشت می‌کند.

سخن پایانی

اگر نیازمند دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره تلفنی هستید می‌توانید با پشتیبان سایت ماه چین و کارشناسان مربوطه در ارتباط باشید.