در اینستاگرام ماه‌چین را دنبال کنید!

خرید زعفران از کشاورز ، مزرعه یا واسطه‌ها؟ (راهنمای خرید زعفران)

۱۷ مرداد ۱۳۹۸
زمان مطالعه: دقیقه
دسته‌بندی ها:

شاید این سوالی باشد که در ذهن بسیاری از مردم وجود دارد که زعفران یا هر محصول مهم دیگر را اگر از کشاورز آن محصول خریداری کنیم بهتر نیست؟ یعنی دیگر این واسطه هایی که بعضی از اوقات اختلالاتی در قیمت ایجاد می کنند را کنار بگذاریم و با اطمینان و خاطری جمع، خرید زعفران از کشاورز را تجربه کنیم.

خرید زعفران از کشاورز و مزرعه

 

چرا خرید زعفران از کشاورز و مزرعه؟

همه ما به خوبی می دانیم که دانستن اینکه محصولی از کجا آمده و چه کسی در چه زمینی و در چه شرایطی آن را به وجود آورده و کاشت زعفران آن چگونه بوده از ندانستن آنها خیلی بهتر است و این را هم می‌دانیم که در خرید مستقیم از خود کشاورزان، تمام این موارد وجود دارد و ما خیالمان بابت همه این امور جمع است ولی در خرید های واسطه ای برای هیچ یک از این امور تضمینی وجود ندارد.

برای روشن شدن این موضوع، توضیحات بیشتری را ارائه می کنیم:

مقصود از اینکه گفته می شود خرید از خود کشاورز، صرفا این نیست که شما یک کشاورزی را در یک روستایی پیدا کنید و از او خریداری کنید، چه بسا همان کشاورز هم قیمت بالاتری به شما بفروشد و شما را فریب بدهد و یا اینکه جنس نامرغوبی به شما بدهد و شما در این معامله ضرر کنید.

بله خرید از کشاورز بهتر از خرید از واسطه ها می باشد ولی توجه کنید که این بدان معنا نیست که هر کشاورزی را دیدید از او زعفران بخرید، بلکه باید قبل از خرید، به او و شیوه کاری او اطمینان پیدا کنید و پس از آن که مطمئن شدید محصول مرغوبی دارد و با قیمت مناسبی هم آنرا ارائه می دهد، آن وقت از او زعفران مورد نیاز خود را خریداری کنید.

اما سوال اساسی آن است که چگونه کشاورزانی مطمئن را پیدا کنیم؟

در ادامه به پاسخ این سوال می پردازیم… .

 

اطمینان، شرطی لازم برای خرید  زعفران از مزرعه

اما با زندگی های شهری امروزی سوال این است که چگونه می توانیم یک کشاورز را بشناسیم و بالاتر از آن، اطمینان به خودش و نوع محصولاتش پیدا کنیم!؟

در جواب شما باید گفت:

1) اطمینان به یک کشاورز گاهی از راه شهرت او ایجاد می شود که مثلا در منطقه ای، فلان کشاورز به محصولات خوب و اخلاق نیکو شهرت یافته، اینجا بر حسب شهرتی که هست ما به او اعتماد میکنیم و محصول خود را از او خریداری می کنیم. ولی این راه محتاج تحقیقات میدانی زیادی است و باید به روستا ها سفر کرد، که بعید است کسی این راه را انتخاب کند.

2) ولی گاهی اطمینان ما از روی شهرت نیست بلکه بر اساس تحقیقات میدانی کاملا آن کشاورز و مزرعه دار را می شناسیم و از محصولات او و نوع کشت او و تمامی خدمات او آگاه هستیم و می دانیم که در چه سطحی از کشاورزی قرار دارد، که در اینجا چون به تمام جوانب کار او آگاه هستیم با خیالی راحت و آسوده از او خرید می کنیم.

ممکن است بگویید با زندگی های امروزی این راه هم امکان پذیر نیست.

به همین دلیل ما راه دوم را برای شما آسان کردیم تا بتوانید به مزایایی آن برسید ولی معایب آنرا که مهم ترین آنها گذر وقت است کنار بگذارید، پس ما را دنبال کنید تا پیشنهاد خود را برایتان بیشتر توضیح دهیم:

 

خرید مستقیم زعفران از مزرعه تا خانه!

امروزه کسی به خاطر خرید چند مثقال زعفران به روستا سفر نمی کند و از کشاورز، زعفران نمی خرد ولی خبر خوب آن است که با پیشرفت تکنولوژی، خدماتی به وجود آمده است که شما می توانید به طور آنلاین از طریق سایت هایی که خود مزرعه داران و کشاورزان ماهر و به روز، آنرا ساخته و مدیریت می کنند زعفرانی مطمئن را خریداری کنید.

اگر به دنبال زعفران اصل هستید و می خواهید آنرا از منبع اصلی آن تهیه کنید ولی متاسفانه زمان و وقت کافی ندارید تا به روستا ها سفر کنید و از کیفیت محصولات آنها مطمئن شوید و بعد از آن سراغ مقایسه قیمت های آنان بروید و همچنین با مشکلاتی دیگر مواجه می شوید مثل اینکه الان فصل زعفران هست یا نیست و اینکه بسیاری از کشاورزان و مزرعه داران زعفران در فصلی که زعفران نیاز به مراقبت خاصی ندارد اصلا در آن مناطق حضور ندارند و شما نمی توانید آنها را پیدا کنید تا از شیوه کشاورزی و تولید محصول آنها با خبر شوید و هزاران دردسر دیگر… .

پیشنهاد می کنیم برای خلاص شدن از تمامی این مشکلات و رسیدن به همه ی این خدمات بلکه حتی خدماتی بیشتر، به شکلی راحت و آسوده در خانه خود به سایت ماه چین مراجعه کرده و همه نیاز های خود، برای تهیه زعفرانی عالی را برطرف کنید. اما چگونه ؟

در سایت ماه چین علاوه بر مزیت خرید آسان و راحتی که برای شما فراهم شده، ما در این مجموعه مزیت های دیگری را هم برای شما فراهم کرده ایم و به بخشی از آنها اشاره می کنیم:

* در سایت ماه چین شما با انواع و اقسام محصولات و کیفیت آنها و قیمت های مختلف آنان آشنا می شوید و به راحتی در حالی که زمان بسیار بسیار اندکی از شما گرفته شده است به بهترین نتایج می رسید و قادر خواهید بود بهترین زعفران مورد نیاز خود را در زمانی سریع، تهیه فرمایید و تجربه خرید زعفران از کشاورز به طور مستقیم را به دیگر تجربه های زندگی خود اضافه کنید.

* به عنوان نمونه در سایت ماه چین، مقالات تخصصی زیادی در زمینه های مختلف برای شما فراهم شده است، همچون شناخت زعفران، خواص درمانی و آرایشی – بهداشتی زعفران، آموزش کاشت زعفران، نحوه تشخیص زعفران اصل از زعفران تقلبی و … .
این مقالات تخصصی بدین خاطر است که سطح اطلاعات شما در مورد زعفران را بالا ببرد و شما را با انواع و اقسام زعفران های مرغوب موجود در بازار آشنا کند و تمام مزایا و ویژگی هایی که هر نوع از زعفران دارد را به شما آموزش بدهد تا در نتیجه شما با دانایی لازم و کافی سراغ خرید آنها بروید و بهترین محصول مورد نیاز خود را خریداری کنید.

* بعلاوه در این مجموعه تمام محصولات به صورت ارگانیک عرضه می شود. بنابراین از جهت طبیعی بودن محصول خاطر جمع بوده و مطمئن باشید در تولید زعفران های ما هیچگونه ماده شیمیایی ای به کار نرفته است. و در اینجا است که تفاوت فروشنده واسطه با فروشنده مزرعه دار مشخص می شود چراکه ما محصول مزرعه خودمان را به شما عرضه می کنیم و از تمامی مراحل تولید آن کاملا با خبر هستیم برخلاف فروشنده واسطه که به ندرت این آشنایی ها را دارد.

* همچنین مزیت دیگری که در این مجموعه وجود دارد، آزمایش ها و کنترل کیفیتی است که بر روی زعفران ها صورت می گیرد تا محصولی کاملا مرغوب به دست شما مردم عزیز برسد.

نظر شما راجع به خرید از کشاورزان و یا از واسطه ها چیست؟ آنرا با ما در میان بگذارید … .