آموزش های افزایش راندمان برداشت زعفران، در اینستاگرام ماه‌چین

علف کش سوپر گالانت، علف کش انتخابی مزرعه زعفران

دسته‌بندی ها:
 • علف کش سوپر گالانت یکی از اصلی‌ترین و ایمن‌ترین راه‌های ما برای مبارزه با علف‌های هرز تیزبرگ مزرعه زعفران می‌باشد. دلیل ما برای استفاده از این علف کش در مزرعه زعفران این است که برگ‌های گیاه زعفران از راسته پهن‌برگان محسوب می‌شود و علف کش سوپر گالانت هیچ‌گونه اثر منفی روی پهن‌برگ‌ها ندارد.

  این علف کش با نام علمی هالوکسی فوپ آر متیل می‌تواند مانع از رشد بافت‌های مریستمی گیاه شود و همچنین می‌تواند آنزیم استیل کوآنزیم آ کربروکسیلاز که آنزیم بسیار مهمی در فرایندهای متابولیک علف هرز است را غیرفعال کند.

  علف کش سوپر گالانت چگونه اثر می‌کند؟

  این علف کش از طریق ریشه و برگ‌ها جذب می‌شود و به تدریج منجر به زرد شدن و از بین رفتن گیاه می‌شود. نحوه اثر علف کش سوپر گالانت به این صورت است که ابتدا سر علف‌های هرز تیز برگ زرد می‌شود و سپس آرام آرام این زردی به قسمت‌های پایین و ریشه گیاه می‌رسد و منجر به از بین رفتن گیاه می‌شود.

  مدت زمان اثر گذاری این علف کش رابطه‌ی مستقیمی با دما و شرایط آب و هوایی منطقه مورد استفاده از آن دارد. اثر گذاری این علف کش در آب و هوای گرم سریع و در آب و هوای سرد آرام و طولانی مدت است. طول دوره اثر گذاری این علف کش در آب و هوای گرم حدود 14 روز و در آب و هوای سرد بیشتر است. پس بهتر است این علف کش را در روزهای گرم سال استفاده کنیم.

  زمانی که از علف کش سوپر گالانت استفاده کنیم رشد علف‌های هرز موجود متوقف خواهد شد و نهایتا طی مدت زمان دو هفته شروع به زرد شدن خواهند کرد و همچنین به دلیل ماندگاری این علف کش در خاک علف های هرز جدید نیز رشد نخواهند کرد.

  دوز مورد استفاده از این علف کش چه قدر است؟

  دوز مورد استفاده از این علف کش بستگی به شرکت تولید کننده آن دارد و روی بسته‌بندی شرکت مقدار استفاده از آن قید می‌شود. اما دوز معمول مورد استفاده از این علف کش‌ها برابر با 100 میلی‌لیتر(یک دهم لیتر) در 100 لیتر آب است.

  نکته مهم در استفاده از علف کش سوپر گالانت

  نکته‌ی مهمی که باید در مورد استفاده از این علف کش به آن توجه کنید این است که تا حد امکان باید به تنهایی از آن استفاده کنید و هرگز آن را با علف کش‌های دیگر مخلوط نکنید. این علف کش به تنهایی برای علف‌های هرز تیز برگ مزرعه زعفران کافی است.

   

  علف کش سوپر گالانت

  مزایای علف کش سوپر گالانت

  اولین و مهم‌ترین توصیه ما برای مبارزه با علف‌های هرز استفاده از روش‌های فیزیکی و غیر شیمیایی است. اما در صورتی که مجبور به استفاده از علف کش‌ها باشیم علف کش سوپر گالانت بهترین گزینه ما برای مزرعه زعفران خواهد بود.

  برخی از مزایای این علف کش به شرح زیر است:

  • برای ماهی‌ها و پرندگان سمی نیست.
  • برای زعفران سمی نیست.
  • در اکثر موارد به زعفران منتقل نمی‌شود و یک علف کش انتخاب تیز برگ‌هاست.
  • برای علف های هرز تیز برگ یک ساله و چند ساله مزرعه زعفران مناسب است.

  برندهای سازنده علف کش سوپر گالانت

  شزکت‌های زیادی اقدام به تولید و فروش این علف کش می‌کنند اما فرمول شیمیایی و ترکیب ساخت این علف کش در شرکت های مختلف یکسان است و برند تولید کننده آن چندان اهمیتی ندارد.

  علف کشی که شرکت ماه‌چین بر روی مزارع خود استفاده می‌کنید علف کش شرکت خزر سم کود می‌باشد و تا به حال اثر خوبی بر روی علف‌های هرز مزارع زعفران داشته است.

  با علف‌های هرز پهن برگ مزرعه زعفران چه کنیم؟

  ممکن است مزرعه زعفران علاوه بر علف‌های هرز تیزبرگ دارای علف‌های هرز پهن برگ نیز باشد و به دلیل این که خود گیاه زعفران پهن برگ است نمی‌توانیم از علف کش‌ها استفاده کنیم.

  برای مبارزه با علف‌های هرز پهن‌‌برگ مزرعه زعفران باید از روش‌های فیزیکی وجین کردن استفاده کنیم. می‌توانیم با دست یا هر ابزار فیزیکی مناسب دیگر اقدام به کندن علف‌های هرز مزرعه زعفران بکنیم و منجر به افزایش بازدهی مزرعه زعفران شویم.

   

  این صفحه چقدر براتون مفید بود؟

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۸۷ رای

  دیدگاهتان را درباره‌ی این مقاله بنویسید؟ در سریع‌ترین زمان ممکن پاسخ می‌دهیم.

  

  شماره موبایل شما پیش ما محفوظ است و فقط برای اطلاع رسانی پیامکی پاسخ دیدگاه شما توسط کارشناسان ماه چین استفاده می‌شود.

  1. بهزاد

   سلام راج ب علف هرز مزارع زعفران چه نوع علف کش مناسب است

  2. یاسین اکبری

   چه زمانی بهترین زمان استفده از علف کش مزرعه زعفران است آیا الان می‌شود از علف کش استفاده کرد یعنی اول فروردین؟ از چه علف کشی باید استفاده کرد؟ با تشکر اکبری مقدم

  3. قدیر طاهری

   ممنون از اطلاعات مفیدتان.

   ضمنا زعفران تک لپه و باریک برگ است.

  4. قاسم قارزی

   سلام خسته نباشید.از علف کش سوپر گالانت در اذرماه میشه استفاده کرد تا علف های هرز ازبین برن.تا بتونیم با کودهای تقویتی مزرعه را تقویت کنیم

  5. محسن نخعی

   ک چ موقع باید از علف کش سوپر گالانت استفاده کرد..

  6. محسن نخعی

   اخرش هم معلوم نشد
   ک چ موقع باید از علف کش سوپر گالانت استفاده کرد..