در اینستاگرام ماه‌چین را دنبال کنید!

در اینستاگرام ماه‌چین را دنبال کنید!

طرز تهیه مسقطی زعفرانی انرژی‌ زا

12 مرداد 1400
زمان مطالعه: دقیقه
دسته‌بندی ها:

اگه اینجاین پس حتما دوست دارید که مسقطی زعفرانی خونگی رو امتحان کنید اونم با هنر خودتون! باید بگم که اگه اینطوریه، خیلی هنرمند تشریف دارین. و به خاطر همین هم ما اینجایم که این فرآیند رو با هم طی کنیم و یاد بگیریم که چطوری یه مسقطی زعفرانی خوشمزه درست کنیم.

 

مسقطی زعفرانی

مواد لازم

  • نشاسته: نصف پیمانه

  • شکر: 3 پیمانه

  • آب: 7 پیمانه

  • روغن مایع: نصف پیمانه (می‌تونید به جای روغن مایع از کره هم استفاده کنید)

  • زعفران سابیده ماه چین: 1 قاشق‌ چای‌خوری

  • هل: به مقدار لازم

  • گلاب: 5 قاشق غذا خوری

  • خلال پسته: به مقدار لازم

  • خلال بادام: به مقدار لازم

طرز تهیه

مرحله اول

نشاسته رو ده دقیقه بذارید توی آب تا خیس بخوره. بعد با 2 پیمانه آب مخلوطش کنید. در نهایت از یه صافی ردش کنید و کناری بذاریدش.

مرحله دوم

شکر، روغن مایع و باقی مانده آب رو روی حرارت بذارید و هم بزنید تا مخلوط بشن. همونطور که گفتیم می‌تونید به جای روغن از کره هم استفاده کنید. من خودم طعم کره رو بیشتر از روغن دوست دارم. بستگی به خودتون داره.

مرحله سوم

بعد از اینکه موادتون به جوش اومد، نشاسته رو بهش اضافه کنید و هم بزنید تا غلیظ بشه.

مرحله چهارم

زیر موادتون رو کم کنید و حدود دوساعت اجازه بدید که بجوشه. هرچند وقت یک بار بهش سری بزنید و همش بزنید.

مرحله پنجم

بعد از دوساعت هل رو بهش اضافه کنید.

مرحله ششم

بعد از اضافه کردن هل دوساعت دیگه هم بذارید که روی حرارت بمونه.

مرحله هفتم

بعد از دو ساعت زعفران اصلی که خریداری کرده بودید و از قبل دمش کرده بودید رو بهش اضافه کنید و هم بزنید. در این مرحله می‌تونید مثل من خلال بادام و خلال پسته هم بهش اضافه کنید و هم بزنید. اما اگه دوست ندارید می‌تونید از خلال بادام و خلال پسته فقط به عنوان تزئین مسقطی زعفرانی استفاده کنید.

مرحله نهم

مسقطی رو بعد از اینکه یکم سرد شد توی ظرف مورد نظر بریزید و بذاریدش توی یخچال تا خودشو بگیره. بعد می‌تونید هرجوری که دلتون می‌خواد برشش بزنید. یا می‌تونید ته ظرفتون رو یکم چرب کنید و بعد به صورت قالبی درش بیارید.

مسقطی زعفرانی

 

مسقطی شناسی

مسقطی نوعی حلوا است که در مناطق مختلف ایران پخته می‌شود و جزیی از سوغات برخی مناطق ایران است. این حلوا سرشار از انرژی و پروتئین است و منجر به عضلانی شدن بدن می‌شود. مسقطی سرشار از ویتامین‌هایی همچون A, B, C و E ، کربوهیدرات، سدیم، پتاسیم، پروتئین، کلسیم، آهن، فسفر، منیزیم، روی و اسید فولیک می‌باشد.

 

اینم از مسقطی زعفرانی! امیدوارم که لذت برده باشید و مورد استفاده اتون قرار بگیره. تجربیات شیرینتون رو با ما به اشتراک بذارید و اگه دوست داشتین دسرهای زعفرانی بیشتری رو تجربه کنید سری به دسرهای زعفرانی هم بزنید.

مقاله‌های مشابه برای شما

نظر شما چیه؟ برای ما خیلی مهمهشماره موبایل شما پیش ما محفوظ است و فقط برای اطلاع رسانی پیامکی پاسخ دیدگاه شما توسط کارشناسان ماه چین استفاده می‌شود.