آموزش‌های روزانه و رایگان کشت زعفران در صفحه اینستاگرام

پر سود ترین محصول کشاورزی در سال ۱۴۰۱

آخرین بروز رسانی: 25 مرداد 1401
دسته‌بندی ها:
 • بسیاری از افراد هستند که سالیان سال است در حوزه کشاورزی فعالیت می کنند اما از پر سود ترین محصول کشاورزی اطلاعی ندارند. ما این تصمیم را گرفته ایم که در این مقاله شما را با پر سود ترین محصول کشاورزی در ایران و یا جهان آشنا کنیم پس اگر قصد شروع فعالیت کشاورزی را دارید و یا می خواهید کشت مزرعه خود را تغییر دهید خواندن این مقاله حتما به شما توصیه می شود.

  زعفران، پر سود ترین محصول کشاورزی در ایران

  و اما زعفران، این گیاه منحصر به فرد که چشم هر بیننده ای را به خود خیره می کند می شود گفت که در تمام جهان پر سود ترین محصول کشاورزی محسوب می شود که امروزه بسیاری از افراد و کشاورزان کشت زعفران را به نوعی انجام می دهند.

  پر سود ترین محصول کشاورزی در ایران

   

  دلایل پر سود بودن زعفران چیست؟

  در بخش قبلی گفته شد که زعفران پر سود ترین محصول کشاورزی است اما دلیل آن چبست و یا چرا کشت زعفران بسیار پر سود و پر درآمد است؟ چند دلیل وجود دارد که باعث شده است زعفران پر سود ترین محصول در بین محصولات کشاورزی و کشاورزان شناخته شود که در ادامه با هم به این دلایل می پردازیم.

  برگشت سرمایه

  یکی ار مهم ترین ویژگی های مثبت کشت زعفران برگشت سرمایه اولیه در کم ترین و کوتاه ترین زمان است. به این صورت که بیشتر سرمایه اولیه ای که شما صرف شروع کشت زعفران کرده اید در سال اول و تمامی سرمایه و حتی چندین برابر آن نهایت در سال دوم باز می گردد.

  فعالیت کم

  کشت زعفران بسیار کم فعالیت است به طوری که اگر بخواهیم تمامی فعالیت های کشت و برداشت زعفران را محاسبه کنیم در تمامی طول سال یک ماه می شود که به خاطر این ویژگی منحصر به فرد ، بسیاری از افراد کشت زعفران را شغل دوم خود قرار داده اند.

  پر سود ترین محصول کشاورزی در ایران

  تکثیر و فروش پیاز زعفران

  شاید شما فکر کنید که تنها راه به درآمد رسیدن کشت زعفران ، فروش زعفران است. اما باید بگوییم که خیر این طور نیست. برداشت و فروش زعفران یکی از راه های درآمدی کشت زعفران است و شما از تکثیر و خرید و فروش پیاز زعفران های مزرعه خود هم می توانید به درآمد برسید.

  پیاز های زعفرانی که در سال اول در مزرعه کشت کرده اید در سال های بعد در داخل خاک تکثیر پیدا کرده و تعداد آن ها چند برابر می شود که شما می توانید پیاز های زعفران را از داخل خاک خارج کنید و به قیمت روز بازار به فروش برسانید

  نیاز آبی بسیار کم

  نیاز آبی کم کشت زعفران جز ویژگی های بسیار منحصر به فرد آن است که در این شرایط کم آبی و بارندگی کم بسیاری از کشاورزان را به کشت زعفران مشتاق تر می کند.

  نیاز آبی زعفران به این صورت است که زعفران در طول سال به دو الی چهار مرحله آبیاری نیاز دارد که تعداد این مراحل بستگی به مقدار بارش در منطقه شما دارد. اگر در منطقه شما بارش ها در حد متوسط باشد دو مرحله آبیاری کافی است ولی اگر در مناطق کم باران هستید باید چهار مرحله آبیاری را انجام دهید.

  بازدهی بالا در حداقل متراژ

  یه طور کلی بازدهی بالا در حداقل متراژ به این صورت است که ، درآمد کشت یک هکتار زعفران با کشت پنج هکتاری محصولات کشاورزی دیگر برابری می کند

  پر سود ترین محصول کشاورزی در ایران

  قابل کشت در بیشتر مناطق کشور

  زعفران یک گیاهی است که تقریبا در تمامی مناطق ایران قابل کشت است و در اکثر شرایط آب و هوایی به جز برخی از شهر های جنوب کشور به دلیل گرمای بیش از حد هوا و شهر های شمالی کشور به دلیل بارش باران در فصل تابستان و شرجی بودن هوا کشت زعفران امکان پذیر نیست و در این شهر ها می توان کشت گلخانه ای زعفران را انجام داد و تجربه کرد.

  وابستگی جهان به زعفران ایران

  از آن جایی که کشور ما ایران ، اولین و بزرگ ترین کشور تولید کننده و صادر کننده زعفران در جهان است ، کشت زعفران در اکثر شهر های ایران رونق دارد و با بالا رفتن قیمت زعفران و رسیدن به جایگاه اصلی خود بسیاری از کشاورزان کشت خود را به کشت زعفران تغییر داده اند و به کشت و برداشت و فروش زعفران می پردازند.

  درآمد از طریق کشت زعفران

  در سال 1400 قیمت زعفران به شدت افزایش پیدا کرد و با رشد 250 درصدی قیمت می توان گفت که بعد از چندین سال به جایگاه و قیمت اصلی خود رسیده است.

  امروزه قیمت هر کیلوی زعفران سرگل ، نگین ، سوپر نگین و زعفران صادراتی بین 30 الی 40 میلیون تومان است که هر کشاورز در یک هکتار با مدیریت و رسیدگی مناسب می تواند بین 20 الی 25 کیلو زعفران برداشت کند که به همین دلیل زعفران به عنوان پر سود ترین محصول کشاورزی در بین مردم جهان شناخته شده است .

   

  این صفحه چقدر براتون مفید بود؟

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۶۸ رای
  خرید پیاز زعفران

  نظر شما درباره‌ی این مقاله چیه؟ برای ما خیلی مهمه

  

  شماره موبایل شما پیش ما محفوظ است و فقط برای اطلاع رسانی پیامکی پاسخ دیدگاه شما توسط کارشناسان ماه چین استفاده می‌شود.

  1. ناشناس

   باسلام وعرض ادب درحدود300مترمربع زمین مناسب دارم به نظر حًضرت عالی جهت کشت زعفران مقرون به صرف آست ساکن استان ایلام هستم وشرایط بارندگی ش مناسب است
   درصورت استفاده ازبذر یا پیازچه س مناسب درآمد تقریبی این 300 متردرفضای بازچقدراست

  2. حسین رضایی

   عالی بود توضیحات ممنون