آموزش رایگان کاشت زعفران در کانال تلگرام ماه‌چین

انواع دستگاه کاشت زعفران، کشاورزی مدرن زعفران را جدی بگیرید!

۸ خرداد ۱۳۹۹
زمان مطالعه: دقیقه
دسته‌بندی ها:

دقت و سرعت در دنیای امروز کلیدواژ‌هایی آشنا هستند که عامل بقا و پیشرفت ایده‌های نوآورانه هستند. کاشت زعفران یکی از قسمت‌های نسبتا دشوار در مزرعه زعفران است، اما امروزه دستگاه‌ های کاشت زعفران اتوماتیک و نیمه اتوماتیک کمک شایانی به پروسه کاشت زعفران کرده‌اند. با دستگاه‌های کاشت زعفران می‌توان سرعت و دقتی مثال زدنی را در کاشت پیاز زعفران تجربه کرد.

دستگاه کاشت زعفران

این دستگاه‌ها در هر دو نوع ایرانی و خارجی وجود دارند و به عنوان یک ابزار به تراکتور متصل می‌شوند. این دستگاه بسته به نوع می‌تواند دارای قسمت‌ها و ابزار‌های جانبی خاصی باشد.

به طور کلی وظیفه این دستگاه ایجاد شیار‌هایی در زمین با عمق مورد نظر و قرار دادن پیاز در شیار و پوشاندن شیار با خاک است. قسمت منبع این دستگاه با مقادیر زیادی پیاز آماده کشت زعفران پر می‌شود و بازهم بسته به نوع دستگاه و نحوه طراحی آن، کاشت زعفران انجام می‌شود.

این دستگاه‌ها توانایی‌های خاصی دارند که با توجه به مدل آن‌ها تعریف می‌شود. این دستگاه توانایی کاشت زعفران در یک هکتار و یا بیشتر را در روز دارند و می‌توانند سرعت کاشت زعفران را به مقدار قابل توجهی افزایش دهند. در صورتی که در روش کشت دستی زعفران هر هکتار چندین روز زمان میبرد. با این دستگاه‌ها میتوان فاصله ردیف‌ها و عمق شیارها را نیز تنظیم نمود.

 

دستگاه کاشت زعفران

انواع دستگاه کاشت زعفران

همان‌طور که پیش‌تر نیز ذکر کردیم این دستگاه‌ها در مدل‌های متنوع و متفاوتی عرضه می‌شوند که به طور کلی می‌توانیم در دو دسته اتوماتیک و نیمه اتوماتیک آن‌ها را طبقه‌بندی کنیم.

  •  تمام اتوماتیک

این نوع از دستگاه‌های کاشت زعفران به صورت کاملا خودکار و بدون دخالت کارگر پروسه کاشت را انجام می‌دهد. در کشاورزی مدرن امروز در سرتاسر دنیا، دستگاه‌های تمام اتوماتیک نقشی مهم در افزایش بازدهی کشت محصولات را به خود اختصاص داده اند.

  •  نیمه اتوماتیک

دستگاه‌های نیمه اتوماتیک کاشت زعفران برای کار خود نیاز به چند کارگر جهت انتقال پیاز‌ها به صورت دانه‌شده به درون شیار‌های ایجاد شده توسط دستگاه نیاز دارد. فرایند انتقال این پیاز‌ها به شیار‌های حفر شده توسطه لوله‌های دستگاه انجام می‌شود.

برای کاشت زعفران از دستگاه اتوماتیک استفاده کنیم یا نیمه اتوماتیک؟

ما بر اساس تجربیات خود در کاشت زعفران پیشنهاد می‌کنیم از دستگاه‌های نیمه‌اتوماتیک استفاده کنید. مزیت استفاده از این دستگاه‌ها کنترل بیشتر اپراتور بر روی فرایند کاشت زعفران است و در صورت وجود اشکال در فرایند کاشت، اپراتور می‌تواند اشکال را اصلاح کند.

یکی از اشکالات می‌تواند گیر کردن پیاز‌ها در لوله انتقال پیاز باشد که در صورت اتوماتیک بودن دستگاه احتمال اصلاح نشدن این خطا وجود دارد.

دستگاه نیمه اتوماتیک کاشت زعفران

خرید دستگاه کاشت زعفران اتوماتیک و نیمه اتوماتیک

تیم ماه‌چین اقدام به تهیه این دستگاه‌ها و تحویل آن به متقاضیان کرده است. کشاورزان ایرانی با همگام شدن با تکنولوژی‌های روز دنیا می‌توانند به سمت افزایش حداکثری بازدهی از مزرعه خود حرکت کنند.

ماه‌چین آماده ارائه خدمات تخصصی کاشت زعفران به شما علاقمندان عزیز است.
برای دریافت مشاوره در زمینه کاشت زعفران و خرید دستگاه‌های کاشت زعفران می‌توانید با شماره ۰۹۱۰۸۶۷۴۶۸۸ تماس بگیرید.

در انتها اگر نکته‌ی خاصی از تجربه حاصل از استفاده از این دستگاه ها را دارید لطفا با مخاطبان دیگر ماه‌چین نیز به اشتراک بگذارید تا بهترین تصمیم را گرفته و بیشترین بازدهی را از مزرعه خود به دست آورند.

پشتیبانی ماه چین
پشتیبانی ماه چین
مسعود قیطاسی

سلام، مسعود قیطاسی هستم.

به شما کمک میکنم که متناسب با علاقه خود، کشت نوین زعفران را آغاز کنید.

از صحبت با شما خوشحال خواهم شد.

0910-867-4688