در اینستاگرام ماه‌چین را دنبال کنید!

در اینستاگرام ماه‌چین را دنبال کنید!

طرز تهیه مربای پوست پسته زعفرانی

دسته‌بندی ها:

مربا میان وعده ای خوشمزه و شیرینه که به عنوان صبحانه هم مصرف می‌شه. در این دستور قراره که طرز تهیه مربای پوست پسته زعفرانی رو یاد بگیریم. مربایی که خود من هم به شخصه به شدت مشتاقم که امتحانش کنم. پس با ما همراه باشید که در مسیر با هم باشیم و باهم تجربه ای شیرین داشته باشیم.

مربای پوست پسته زعفرانی

مواد لازم

  • پوست پسته: ۱ کیلوگرم
  • شکر: ۱ کلیوگرم
  • مغر پسته: ۱/۲ پیمانه
  • گلاب: ۱/۲ پیمانه
  • آبلیمو: ۱ ق غذا خوری
  • زعفران: به مقدار لازم
  • هل: ۴ عدد

طرز تهیه مربای پوست پسته زعفرانی

مرحله اول

پوست پسته ها رو جدا کرده و به مدت 3 ساعت توی آب سرد بذارید بمونه.

مرحله دوم

بعد از گذشت 3 ساعت مقداری آب توی یه قابلمه بریزید و بذارید جوش بیاد. بعد از اینکه به جوش آمد، پوست پسته ها رو داخل آب در حال جوش بریزید و بعد از گذشت چند ثانیه با آب سرد آبکش کنید. 3 بار این کار رو تکرار کنید. در واقع این کار رو برای اینکه تلخی پوست پسه ها گرفته بشه انجام میدن.

مرحله سوم

بعد از اینکه مرحله دوم رو 3 بار تکرار کردید، دوباره بذارید به مدت 5 دقیقه پوست پسته ها توی آب سرد بمونن و بعد آبکششون کنید و اجازه بدید به مدت یک ساعت تو حال خودشون باشن که آبشون بره!

مرحله چهارم

توی یک قابلمه مناسب شکر و آب بریزید و روی شعله زیاد بذارید تا جوش بیاد. بعد از اینکه به جوش اومد زیر شعله رو کم کنید. در این مرحله زعفران، گلاب و هل رو بهش اضافه کنید و هم بزنید.

مرحله پنجم

بعد از اینکه شربت کمی به قوام رسید، آبلیمو رو اضافه کنید. و اجازه بدید که مدت 1 الی 2 دوساعت با حرارت کم بپزه تا به غلظت مناسب.

مرحله ششم

بعد از گذشت 1 تا 2 ساعت، مغز پسته ها رو هم اضافه کنید.

مرحله هفتم

بعد از گذشت نیم ساعت مربا رو از روی شعله بردارید و اجازه بدید که 24 ساعت توی دمای محیط بمونه.

مرحله هشتم

بعد از گذشت 24 ساعت مربا رو توی شیشه های مورد نظر بریزید و در یخچال بذارید. مربای پوست پسته زعفرانی شما آماده است. می‌تونید هر وقت که خواستید نوش جان کنید.

مربای پوست پسته زعفرانی

 

با به پایان رسیدن این دستور شما مربای پوست پسته زعفرانی رو هم بلدید و از این به بعد هر وقت که اراده کنید می‌تونید این مربای خوشمزه رو درست، و نوش جان کنید. حتما تجربیات و نظریات خودتونو با ما به اشتراک بذارید و بهمون بگید ترکیب مزه چای زعفرانی با مربای پوست پسته زعفرانی از نظر شما چطوره؟

1/5 - (1 امتیاز)

مقاله‌های مشابه برای شما

نظر شما چیه؟ برای ما خیلی مهمهشماره موبایل شما پیش ما محفوظ است و فقط برای اطلاع رسانی پیامکی پاسخ دیدگاه شما توسط کارشناسان ماه چین استفاده می‌شود.