کشت زعفران در گیلان

کشت زعفران در گیلان این روز ها طرفداران بسیاری پیدا کرده است اما به دلیل این که استان گیلان و شهر های آن از جمله رشت در اکثر ماه های سال دارای بارندگی است یکم شرایط نامساعد می‌شود به همین دلیل ما می‌خواهیم شرایط کامل کشت زعفران در گیلان و نحوه تهیه و خرید پیاز زعفران در رشت را بررسی کنیم.

اگر در استان گیلان زندگی می‌کنید و قصد کشت زعفران را دارید خواندن این مقاله با محتوای جذاب آن را به شما دوست داران کشت زعفران پیشنهاد می کنیم.

بررسی شرایط آب و هوایی استان گیلان

استان گیلان که در مرکز آن شهر رشت قرار دارد، به دلیل بارش های سالانه ای که دارد دارای طبیعتی بکر و دلنواز است و آب و هوای بسیار معتدلی دارد و هم چنین استان گیلان دارای زمین های خاکی با رطوبت بسیار بالایی است که در اکثر ماه های سال، خاک دارای رطوبت است.

از آن جایی که رطوبت بالا برای پیاز های زعفران در فصل تابستان مساوی است با پایان زندگی آن ها، اگر در شهر هایی از استان گیلان هستید که در فصل تابستان بارش باران اتفاق می‌افتد متاسفانه امکان کشت در مزرعه و به روش خاکی زعفران را ندارید و باید از روش های دیگر کشت استفاده کنید.

چرا رطوبت باعث از بین رفتن پیاز های زعفران می‌شود؟

یکی از علت های از بین رفتن پیاز های زعفران، گرما و رطوبت است. گرما و رطوبت باعث می‌شود که پیاز های زعفران دچار بیماری هایی مانند آفت قارچ و آفت کنه می‌شوند و به طور کلی مزرعه زعفران از بین می‌رود. به همین دلیل است که می‌گوییم رطوبت در فصل تابستان برای پیاز ها مضر است.

روش های کشت زعفران در گیلان

همان طور که گفته شد در استان گیلان نمی‌توان کشت خاکی زعفران را انجام داد اما روش های کشت گلدانی و کشت گلخانه ای زعفران را می توان جایگزین روش کشت خاکی کرد.

خدمات کاشت زعفران و فروش پیاز زعفران در شهر شما

با مشاوره رایگان ماه چین مزرعه نوین خود را احداث کنید.
اطلاعات بیشتر

روش کشت گلخانه ای زعفران

روش کشت گلخانه ای زعفران، شرایط کاملا متقاوتی با کشت خاکی دارد و در کشت به روش گلخانه ای شما نیاز به تجهیزات کاملی مانند: سیستم سرمایشی ، سیستم گرمایشی ، رطوبت ساز ، لامپ و… دارید.

یک موردی که بسیاری از افراد در آن اشتباه می کنند این است که فکر می‌کنند در روش گلخانه ای دیگر نیازی به زمین کشاورزی نبوده. اما باید گفت که اینطور نبوده و به ازای هر 100 متر گلخانه زعفران شما به 6 هزار متر زمین کشاورزی نیاز دارید.

اگر در رابطه با روش کشت گلخانه ای زعفران نیاز به راهنمایی و مشاوره دارید می‌توانید کلیک کنید و یا با کارشناسان ماه چین تماس بگیرید.

کشت زعفران در خانه

بسیاری از خانم های خانه دار هستند که در منزلشان علاقه مند به کشت زعفران هستند و از روش کشت گلدانی و یا در باغچه استفاده می‌کنند.این روش بیشتر برای کشت آزمایشی مناسب است و برای درآمد زایی و حاشیه سود مناسب نبوده و توصیه نمی‌شود. برای کشت در منزل شما می توانید از گلدان ، سبد ، باغچه و.. استفاده کنید.

کشت زعفران در منزل بسیار راحت بوده و شما به آسانی می توانید این کار لذت بخش را انجام دهید و اگر در رابطه با کشت زعفران در منزل و یا کشت گلدانی نیاز به راهنمایی و آموزش دارید کلیلک کنید.

خرید پیاز زعفران در رشت

خرید پیاز زعفران مناسب و با کیفیت دقت بسیار بالایی می‌خواهد که باید شما بهترین نوع پیاز زعفران را برای مزرعه و کشت خود تهیه کنید. به طور کلی پیاز زعفران یک نوع اما در سه سایز ریز، پیاز زعفران سایز متوسط و پیاز زعفران سایز درشت.

پیاز زعفران سایز متوسط مخصوص کشت زعفران به روش خاکی است و پیاز زعفران سایز درشت مخصوص کشت گلخانه ای زعفران است.

کشت زعفران در گیلان

سخن پایانی

پیاز زعفران سالم و با کیفیت ضمانت مزرعه زعفران شما است. برای تهیه و خرید پیاز زعفران با بهترین کیفیت موجود در بازار فقط کافی است که با پشتیبانی سایت ماه چین تماس گرفته و یا به صفحه خرید پیاز زعرفان مراجعه کنید.