جشنواره عیدانه ۱۴۰۲ ماه چین شروع شد (تا ۶۰ درصد تخفیف ویژه محصولات آموزشی)
ورود به جشنواره

آموزش‌های روزانه و رایگان کشت زعفران در صفحه اینستاگرام

آیا کشت زعفران در شمال کشور امکان پذیر است؟

آخرین بروز رسانی: 8 مرداد 1401
دسته‌بندی ها:
 • آیا کشت زعفران در شمال کشور امکان پذیر است؟ این سوالی است که ما قصد داریم در این مقاله به جواب صحیح آن برسیم تا افرادی که در شمال کشور هستند و قصد دارند که کشت زعفران را آغاز کنند با نحوه این کار و شرایط آن آشنا شوند.

  کشت زعفران در شمال کشور

  کشت زعفران، کشتی است که طرفداران بسیار زیادی دارد و افراد بسیاری در شهر ها و مناطق مختلف دوست دار کشت زعفران هستند. کشت زعفران در اکثر مناطق کشورمان ایران کشت می‌شود اما در برخی از مناطق مانند شمال کشور که میزان رطوبت در شهر های آن بالا است کشت زعفران به روش خاکی امکان پذیر نیست.

  آیا کشت زعفران در شمال کشور امکان پذیر است؟

  چه آب و هوایی برای زعفران مناسب است؟

  آب و هوای مورد نیاز برای کشت زعفران، آب و هوای معتدل و رو به سرد است یعنی هر چه هوا سرد تر باشد زعفران بهتر رشد می کند اما یک دلیلی که زعفران در شمال کشور رشد خوبی ندارد رطوبت هوا و خاک است که در ادامه به طور کامل توضیح داده می شود.

  همان طور که همه ما می‌دانیم، شمال کشور دارای آب و هوای مرطوبت و شرجی است و در فصل تابستان هم در برخی از شهر های شمالی، بارش باران اتفاق می‌افتد و خاک را رطویت دار می کند و در فصل تابستان هم رطوبت و باران باعث از بین رفتن و خرابی پیاز های زعفران می شود.

  به همین دلیل است که در شهر هایی که در فصل تابستان بارش باران اتفاق می افتد نمی‌توان کشت زعفران به روش خاکی را انجام داد. اما روش هایی مانند کشت زعفران در منزل و کشت زعفران به روش گلخانه ای وجود دارد که در شمال کشور هم می‌توان کشت زعفران را انجام داد.

  آیا کشت زعفران در شمال کشور امکان پذیر است؟

  کشت زعفران در شمال کشور به روش گلخانه ای

  همان طور که گفته شد، افرادی که در شمال کشور هستند و به کشت زعفران علاقه دارند اما شرایط آب و هوایی منطقه آن ها مناسب کشت زعفران نبوده می توانند کشت زعفران گلخانه ای را انجام دهند و از طریق آن به درآمد مناسبی برسند.

  کشت زعفران گلخانه ای شرایط کاملا متفاوتی با کشت زعفران به روش خاکی دارد. پیشنهاد میکنم حتما دوره کشت گلخانه ای زعفران را تهیه کنید و آموزش خود را شروع کنید.

  کشت زعفران در خانه

  کشت گلخانه ای که گفته شد، اصولا برای افرادی پیشنهاد می شود که قصد دارند به درآمد و سود دهی برسند. اما در این بین افرادی هم هستند که می‌خواهند در مقدار کم کشت زعفران را انجام دهند که به آن ها کشت زعفران در خانه پیشنهاد می‌شود، که به راحتی و با کمترین تجهیزات می‌توانند در منزل خود ( بالکن ، پشت بام ، تراس ، حیاط و یا هر جای نورگیر ) کشت زعفران را تجربه کنند.

  سخن پایانی

  همان طور که در این محتوای آموزشی مطالعه کردید کشت زعفران در شمال هم با توجه به روش های متفاوتی، امکان پذیر است. اگر در مناطق شمالی کشور هستید می توانید به راحتی با توجه به روش هایی که گفته شد کشت زعفران را آغاز کنید.

   

  این صفحه چقدر براتون مفید بود؟

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱۳ رای
  خرید پیاز زعفران

  دیدگاهتان را درباره‌ی این مقاله بنویسید؟ در سریع‌ترین زمان ممکن پاسخ می‌دهیم.

  

  شماره موبایل شما پیش ما محفوظ است و فقط برای اطلاع رسانی پیامکی پاسخ دیدگاه شما توسط کارشناسان ماه چین استفاده می‌شود.