کشت زعفران در سمنان

این روز ها با رشد چند درصدی قیمت زعفران و رسیدن به جایگاه اصلی، بیشتر کشاورزان کشت خود را به کشت زعفران تغییر داده اند. در شهر سمنان هم افراد بسیاری به دنبال کشت زعفران هستند تا بتوانند برای خود درآمدی داشته باشند.

در این مقاله قصد ما بر این است که شما را با شرایط کشت زعفران در سمنان و هم چنین خرید پیاز زعفران در سمنان آشنا کنیم. اگر اهل سمنان هستید و قصد کشت زعفران را دارید پیشنهاد ما به شما خواندن این مقاله است.

اقلیم استان سمنان

استان سمنان با توجه به این که از مناطق كوهستاني به سمت كويري گرایش دارد می توان گفت که دارای آب و هوای گوناگون بوده که باید با توجه به منطقه ای که در آن قرار دارید آب و هوا را بررسی کنید اما به طور کلی می توان گفت که استان سمنان دارای آب و هوای معتدلی است.

کشت زعفران در سمنان

کشت زعفران در سمنان

امروزه افراد بسیاری از استان سمنان جهت دریافت مشاوره کشت زعفران با مجموعه ماه چین تماس می گیرند تا بتوانند کشت زعفران را در سمنان و شهر خود انجام دهند اما باید ببینیم که به طور کلی کشت زعفران در استان و شهر های سمنان امکان پذیر است یا خیر؟

همان طور که گفته شد استان سمنان دارای آب و هوای معتدل است به این صورت که تابستان هایی با آب و هوای معتدل و زمستان هایی سرد و با میزان بارش باران قابل توجهی دارد پس تمامی شرایط برای کشت زعفران در این استان محیا است.

اما کشت زعفران شرایطی مانند شوری خاک ، شوری آب ، نحوه آبیاری و… دارد که تمامی این شرایط باید قبل از کشت بررسی شود چرا که زعفران در زمین هایی با آب و خاک شور و هم چنین زمین های دیمی قابل کشت نیست.

خدمات کاشت زعفران و فروش پیاز زعفران در شهر شما

با مشاوره رایگان ماه چین مزرعه نوین خود را احداث کنید.
اطلاعات بیشتر

روش های کشت زعفران در سمنان

کشت زعفران به طور کلی به سه روش امکان پذیر است:

  • کشت زعفران به روش خاکی
  • کشت زعفران به روش گلخانه ای
  • کشت زعفران در گلدان

کشت زعفران خاکی

کشت زعفران به روش خاکی ( در متراژ بالا ) مخصوص افرادی است که قصد دارند از کشت زعفران به یک حاشیه سود خوبی برسند و درآمد داشته باشند. شما با داشتن زمین کشاورزی آبی به راحتی و بدون دردسر می‌توانید یک درآمد بسیار خوبی برای خود از طریق پرورش زعفران راه اندازی کنید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با کشت خاکی زعفران می‌توانید بر روی لینک کلیک کنید و یا با کارشناسان تیم ماه چین در واحد پشتیبانی سایت تماس بگیرید.

کشت زعفران گلخانه ای

کشت زعفران به روش گلخانه ای را معمولا افرادی انجام می دهند که شرایط کشت خاکی زعفران برای آن ها محیا نیست مثلا زمین کشاورزی در همه فصل ها در اختیار ندارند و یا در مناطق جنوبی و شمالی کشور هستند که شرایط جوی و آب و هوایی مناسبی برای کشت زعفران ندارند.

برای کشت گلخانه ای تمامی شرایط از جمله تجهیزات مانند سیستم گرمایشی، سیستم سرمایشی، رطوبت ساز، قفسه، لامپ و از جمله زمین کشاورزی باید محیا باشد.

یک نکته ای که باید گفت این است که اگر شما از تمامی جهات شرایط کشت زعفران به روش خاکی را دارید به هیچ عنوان سمت کشت گلخانه ای زعفران نروید.

کشت زعفران در گلدان

کشت زعفران در گلدان مخصوص افرادی است که می خواهند در منزل خود به صورت آزمایشی و یا در حد مصرف شخصی خود زعفران پرورش دهند. برای شروع این کار شما فقط نیازمند گلدان یا سبد و یا یک باغچه کوچک و پیاز زعفران برای کشت دارید تا بتوانید یک کشت کوچک زعفران در منزل خود راه اندازی کنید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با کشت زعفران در گلدان و یا در منزل کلیک کنید.

انواع پیاز زعفران

پیاز های زعفران در 3 سایز مختلف قابل کشت هستن: پیاز زعفران سایز ریز، پیاز زعفران سایز متوسط و پیاز زعفران سایز درشت.

پیاز زعفران سایز متوسط مخصوص کشت خاکی بوده و پیاز زعفران سایز درشت برای کشت زعفران در گلخانه مناسب است اما در خصوص پیاز زعفران سایز ریز باید بگوییم که در کشت خاکی استفاده می شود.

اما اگر کشاورزی برای زمین خود از پیاز سایز ریز استفاده می‌کند باید مدیریت قوی تر (کود دهی ، محلول پاشی ، آبیاری ) بر روی مزرعه داشته باشد.

کشت زعفران در سمنان

خرید پیاز زعفران ماه چین

تیم ماه چین در زمینه فروش پیاز زعفران در تمامی مناطق و استان های کشور مانند سمنان و سایر شهر ها در رتبه اول قرار دارد. به طوری که شما به راحتی می‌توانید سفارش پیاز زعفران خود را در مقدار دلخواه خرید کنید فقط کافی است که به صفحه خرید پیاز زعفران مراجعه کنید و یا با پشتیبان سایت تماس بگیرید.