آموزش‌های روزانه و رایگان کشت زعفران در صفحه اینستاگرام

علت گل ندادن پیاز زعفران چیست؟

آخرین بروز رسانی: 11 مرداد 1401
دسته‌بندی ها:
 • یکی از مشکلاتی که امروزه برخی از کشاورزان مزرعه زعفران با آن برخورد می کنند ، گل ندادن پیاز زعفران است، در این مقاله قصد داریم به صورت جامع و آموزشی علت گل ندادن پیاز زعفران بررسی کنیم. پس در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

  به دلیل شایع بودن گل ندادن پیاز زعفران در بین زعفران کاران ، تیم ماه چین تصمیم بر این گرفته است که برای رفع این مشکل اقدام کند و تمامی مطالب مربوط به این موضوع را در قالب یک محتوای آموزشی به شما ارائه دهد.

  پس اگر شما هم به دنبال جواب ، علت گل ندادن پیاز زعفران هستید پیشنهاد می‌شود که حتما این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

  علت گل ندادن پیاز زعفران چیست؟

  علت گل ندادن پیاز زعفران

  در خصوص علت گل ندادن پیاز زعفران موارد بسیاری قابل ذکر است که با گل ندادن پیاز ها رابطه مستقیم دارند. عوامل بسیاری مهمی هستند که اگر آن را رعایت نکنید پیاز های زعفران شما به هیچ عنوان رشد نکرده و به گل دهی نمی رسند. که در ادامه به توضیح آن ها می‌پردازیم.

  1: عدم محلول پاشی به موقع

  محلول پاشی به موقع زعفران یکی از مسائلی است که اگر رعایت نشود مشکلاتی از قبیل ریز ماندن و درشت نشدن پیاز های زعفران و در نهایت گل ندادن پیاز زعفران را به وجود می آورد.

  به همین دلیل است که ، توصیه های بسیاری درباره‌ی انجام درست و به موقع محلول پاشی شده است که باید بعد از برداشت گل های زعفران 4 الی 6 مرحله محلول پاشی درست و به موقع انجام شود.

  2: ریز بودن پیاز زعفران

  یکی دیگر از علت گل ندادن پیاز زعفران می توان به ریز بودن پیاز های زعفران اشاره کرد که موضوع بسیار مهمی است. به این صورت که اگر شما در کشت زعفران مزرعه خود از پیاز های زعفران سایز ریز استفاده کنید و تخصص درشت کردن پیاز را نداشته باشید، پیاز ها به گل دهی نمی رسند و یا مدت زمان بسیار زیادی طول می کشد تا مزرعه به گل دهی برسد.

  اگر پیاز های زعفران کمتر از 8 گرم باشند پیاز های ریز محسوب می شوند و گل نمی دهند. اگر می خواهید یک مزرعه با راندمان بالا داشته باشید خرید پیاز زعفران سایز متوسط و سایز درشت را فراموش نکنید.

  در دوره تخصصی برداشت انفجاری زعفران ماه چین تمامی ترفند ها و فوت فن زعفران را به شما آموزش داده ایم. پس حتما از محتوای این دوره آموزشی استفاده کنید.

  یه مشاور با تجربه، تو رو ۱۰ سال جلو میندازه!

  همین الان از متخصصان کشت زعفران ماه چین، مشاوره رایگان بگیر!
  مشاوره تلفنی ۰۹۱۰۸۶۷۴۶۸۸

  علت گل ندادن پیاز زعفران چیست؟

  3: نداشتن برنامه کودی مناسب و به موقع

  گیاهان هم مانند انسان ها به تغذیه و تقویت شدن نیاز دارند که نیاز غذایی هر گیاهی با کود دهی تامین می شود. پیاز های زعفران هم مانند سایر گیاهان برای رشد به کود دهی مناسب و به موقع نیاز دارند.

  استفاده نکردن از کود های زعفران ( کود دهی حیوانی ، کود های زاچ آب ) در زمان های مناسب و به موقع باعث می شود که پیا زهای زعفران ریز بمانند و درشت نشوند و همان طور که در بخش قبلی گفته شد ریز بودن پیاز های زعفران مساوی است با گل ندادن پیاز ها.

  4: وجین نکردن مزرعه

  وجین نکردن مزرعه و علف های هرز یکی دیگر از علت گل ندادن پیاز زعفران است. به این صورت که اگر علف های هرز مزرعه خود را وجین نکنید و از بین نروند در صدد رقابت با پیاز های زعفران درآمده و مواد غذایی مورد نیاز پیاز ها را مصرف می کنند و باعث می شوند که پیاز های زعفران ریز بمانند و به گل دهی نرسند.

  برای گل دهی بهتر مزرعه و درشت شدن پیاز های زعفران وجین کردن علف های هرز را فراموش نکنید.

  خرید پیاز زعفران ضد عفونی شده از ماه چین

  با مشاوره رایگان پیاز زعفران خود را از ۲۰ عدد تا ۱۰۰ تن خرید کنید.
  خرید پیاز زعفران

   

  علت گل ندادن پیاز زعفران چیست؟

  5: انجام ندادن سله شکنی

  و اما مورد بعدی که رابطه مستقیم با گل ندادن پیاز های زعفران دارد سله شکنی است. انجام سله شکنی یعنی هموار کردن راه رشد پیاز های زعفران. با انجام سله شکنی خاک هایی که در مسیر رشد پیاز زعفران قرار دارند ، نرم شده و پیاز های زعفران به راحتی می توانند رشد کنند و به گل دهی برسند.

  سخن پایانی:

  و در اخر ، به پایان این مقاله رسیدیم ، سخن پایانی تیم ماه چین به شما این است که اگر می خواهید که پیاز های زعفران شما به خوبی گل بدهند حتما مواردی که گفته شد را رعایت کنید. پیاز زعفران مثل تمامی حیوانات و موجودات زنده، نیاز به رسیدگی دارد. پس حتما در مدیریت مزرعه زعفران خود تخصص پیدا کنید.

   

  این صفحه چقدر براتون مفید بود؟

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱۱ رای

  شاید این مقالات رو هم دوست داشته باشی!

  نظر شما درباره‌ی این مقاله چیه؟ برای ما خیلی مهمه

  

  شماره موبایل شما پیش ما محفوظ است و فقط برای اطلاع رسانی پیامکی پاسخ دیدگاه شما توسط کارشناسان ماه چین استفاده می‌شود.

  1. وکیل احمد

   تشکر از معلومات شما

  2. بیرام محمدسعیدی

   آموزشهای شما برای ما تازه کارها خیلی مفیدبوده