اطلاعات ارزشمند زعفرانی را، در اینستاگرام ماه‌چین دنبال کنید.

اهمیت و تاثیر بسته بندی زعفران در صادرات

دسته‌بندی ها:
 • بسته بندی در دنیای خرید و فروش امروزی اهمیت غیر قابل انکار و چشمگیری دارد. تاثیر بسته بندی زعفران در صادرات نیز کاملا محسوس و قابل توجه است. زعفران در بازارهای بین المللی و خارجی و حتی در بازارهای داخلی در دسته کالاها و مواد لوکس قرار دارد. به خوبی می‌دانیم که هر چه ارزش اقتصادی محصولی بالاتر باشد، اهمیت بسته بندی آن نیز بیشتر می‌شود.

  در این محتوا قصد داریم که به تاثیر بسته بندی زعفران در صادرات و اهمیت آن در موفقیت در فروش را بررسی کنیم، اگر مایل به کسب اطلاعات در این خصوص هستید، خواندن این مقاله را به شما توصیه می کنیم.

  بررسی تاثیر بسته بندی زعفران در صادارت

  همیشه ظاهر و نمای هر محصولی اولین قدم برای جذب مخاطب هدف است. بسته بندی معرف محصول و برند می‌باشد و حساسیت لازم در آن می‌تواند کمک زیادی در پیشبرد کسب و کار شما باشد. تاثیر بسته بندی زعفران در صادرات نیز که به هیچ عنوان قابل انکار نیست. در بازارهای جهانی رقابت بالای برای فروش محصول وجود دارد. برای صادرات استانداردهای بالایی وجود دارد که سبب فیلتر کردن کالاها و محصولات بدون کیفیت می شود. بسته بندی زعفران باید به خوبی کیفیت، نوع و مشخصات محصول شما را ارائه دهد و بتواند در جذب مخاطب موفق عمل کند.

  موارد مهم در بسته بندی زعفران

  برای بسته بندی زعفران آن هم در بازارهای خارجی باید با موارد مهم آن آشنا شوید. در ادامه به بررسی این موارد می‌پردازیم:

  طراحی بسته بندی

  اولین چیزی که از هر محصولی در دید مخاطب می‌نشید طراحی و بسته بندی محصول هست. هر چه این طراحی جذاب تر، خاص تر و با سلیقه مخاطب همسو تر باشد، ترغیب کننده تر است و احتمال خرید را افزایش می‌دهد. طراحی کار ساده و یا بدون تخصصی نیست. طراحی اصولی حتما باید توسط طراحان مرتبط انجام گردد.

  در طراحی عواملی زیادی اهمیت دارند، عواملی مانند: رنگ، طرح، شکل، و حتی فونت و لوگو باید با دقت و توجه کافی انتخاب شوند تا بتوانند به خوبی از سایر کالاهای مشابه در بازار متمایز شوند.

  تاثیر بسته بندی زعفران در بازارهای صادراتی

  کیفیت بسته بندی

  جنس بسته بندی به خوبی می تواند سطح کسب و کار شما را به خریدار نشان دهد. اگر از مواد و متریال با کیفیت در پکیجینگ محصول استفاده شود به این معنا است که مخاطب با یک محصول مرغوب رو به رو است. همیشه کیفیت در هر محصولی حرف اول را می‌زند. وقتی بسته بندی که ویترین یک محصول است ضعیف و بی کیفیت باشد، از محتوای اصلی آن و محصول نهایی چه انتظاری می‌توان داشت؟

  بنابراین در نظر داشته باشید که به هیچ عنوان سعی نکنید با کاهش کیفیت بسته بندی و استفاده از متریال زیاد و نامرغوب از هزینه های اولیه را کاهش دهید، چرا که تاثیر منفی بسیار زیادی بر سودآوری نهایی شما در صادرات و فروش محصولتان خواهد داشت.

  نوع مواد و متریال استفاده شده

  ظروفی که برای بسته بندی زعفران استفاده می‌شد براساس نوع جنس و موادی که دارند به چند دسته از جمله: فلزی، کریستالی، شیشه ای، چوبی و کاغذی تقسیم می‌شوند. انتخاب هر کدام از این مواد اولیه به پارامترهای مانند سلیقه، بازار هدف، اهمیت مقاومت، هزینه اولیه و… بستگی دارد.

  طبیعی است که در بین مواد نام برده، ظروف فلزی زعفران بیشترین مقاومت را در برابر آسیب‌های فیزیکی و محیطی مختلف دارند. بیشترین تنوع شکل در بین مواد و متریال ظروف زعفران متعلق به ظروف کریستالی می‌باشند. ظروف چوبی لوکس و مورد استقبال هستند و ظروف شیشه ای نیز زیبایی ویژه‌ای را به همراه دارند.

  در این بین بسته بندی های کاغذی در کنار ویژگی‌های بسیار زیادی مانند زیبایی، مقرون به صرفه بودن، سبکی وزن و… که دارند، دارای ویژگی منفی هم هستند که این ویژگی منفی مقاومت کم در برابر آسیب های فیزیکی و رطوبت است.

  میتونی مقالات مرتبط با این موضوع رو مطالعه کنی!

  چالش های بسته بندی زعفران؟

  در بسته بندی زعفران با چه مشکلات و چالش هایی مواجهه هستیم؟

   

  اندازه بسته بندی

  یکی دیگر از مواردی که در تاثیر بسته بندی زعفران در صادرات باید به آن پرداخته شود، اندازه بسته بندی است. سایز و اندازه از جهات مختلفی اهمیت دارد. اولین اهمیت آن در زمان انتقال و صادرات زعفران است. هر چه بسته بندی بزرگ‌تر و دارای حجم بیشتری باشد، مسلما فضای بیشتری به خود اختصاص می‌دهد و فرایند انتقال را سخت‌تر می کند.

  اندازه باید استاندارد باشد و به نوعی با مقدار زعفران درون ان متناسب باشد. این جمله به این معنی است که نباید برای مقادیر کم زعفران از بسته بندی های حجیم و با سایز بزرگ و غیر معقول استفاده کرد. این کار نه تنها برای شما هزینه بر است بلکه در نظر مخاطب نیز چندان خوشایند نیست.

  برعکس این مورد نیز صادق است و نباید برای مقادیر بالای زعفران از بسته بندی های کوچک استفاده کرد، چرا که هم ارزش ظاهری محصول را کم می‌کند و هم فشار حاصل از بسته بندی به کلاله‌های زعفران آسیب می زند.

  اطلاعات لازم بر روی بسته بندی

  بر روی هر بسته بندی اطلاعات ضروری درج می‌شود. این اطلاعات به مخاطب کمک می‌کند تا با محصول آشنا شود و انتخاب آن را در خرید و یا عدم خرید محصول ساده‌تر می‌کند. در واقع این اطلاعات مانند یک راهنما برای مصرف کننده عمل می‌کنند. اطلاعاتی از قیبل:

  • درج برند و لوگو
  • مشخص کردن نوع محصول
  • اطلاعات لازم در خصوص محصول
  • نمادهای استاندارد و مجوزها
  • موارد هشدار
  • نحوه مراقبت از محصول
  • درج مقدار و وزن محصول

  تاثیر بسته بندی زعفران در بازارهای صادراتی

  تاثیر بسته بندی زعفران در صادرات

  1. حفظ محصول در برابر آسیب‌های فیزیکی
  2. محافظ از عطر، طعم، رنگ و در نهایت کیفیت زعفران
  3. معرفی برند
  4. جذب مخاطب و افزایش بازار پسندی

  کلام آخر

  تاثیر بسته بندی بر زعفران در صادرات را از جنبه های مختلف بررسی کردیم. صادرات مسیری پر درآمدی است، البته اگر به درستی و طبق اصول انجام گردد. یکی از اصول صادرات زعفران نیز همین بسته بندی است که ویترین محصول به حساب می‌آید.

  برای بسته بندی زعفران به ظروف زعفران نیاز است. اگر قصد دارید که در این حیطه فعالیت کنید می‌توانید خرید ظروف زعفران خود را از سایت ماه چین انجام دهید.

  این صفحه چقدر براتون مفید بود؟

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای