کشت زعفران در اردبیل

کشت زعفران در اردبیل این روز ها رونق بسیار زیادی پیدا کرده است به طوری که بسیاری از کشاورزان این شهر زیبا، کشت خود را به کشت زعفران تغییر داده اند.

کشت زعفران در مقایسه با سایر کشت ها مانند: سیب زمینی، هندوانه و… بسیار کم آب بر تر است و هم چنین رسیدگی بسیار کمتری می‌خواهد به همین دلایل است که با افزایش چند درصدی قیمت زعفران و رسیدن به جایگاه اصلی بسیاری از کشاورزان به سمت کشت زعفران روی آورده اند.

هدف از تهیه و آماده کردن این مقاله بررسی شرایط کشت زعفران در اردبیل و خرید پیاز زعفران در اردبیل است. با ماه چین همراه شوید تا به طور کلی با شرایط کشت و نحوه خرید پیاز زعفران در این شهر آشنا شوید.

اقیلم شهر اردبیل و آب و هوای آن

وجود جنگل های شهر اردبیل، در قسمت های شمال و شرق  و ارتفاعات طالش تاثیرات بسیاری بر روی آب و هوای این شهر دارد و باعث شده است که هوای معتدلی داشته باشد.

اردبیل دارای زمستان های بسیار سرد و پر باران است و از آن جا که می‌دانیم زعفران یک گیاه سرما دوست است و هر چه هوا سرد تر و بارش باران بیشتر باشد زعفران رشد بیشتری دارد، شهر اردبیل برای کشت زعفران بسیار مناسب است.

کشت زعفران در اردبیل

همان طور که در بخش های قبلی گفته شد، شهر اردبیل از نظر آب و هوا و اقلیم شرایط کاملا مساعد برای کشت زعفران را دارد و اگر شما در این شهر هستید و قصد کشت زعفران را دارید بهتر است که هر چه سریع تر کشت زعفران را شروع کنید.

کشت زعفران به چند روش انجام می‌شود؟

به طور کلی کشت زعفران به سه روش انجام می‌شود:

  • کشت زعفران به روش خاکی
  • کشت زعفران به روش گلخانه ای
  • کشت زعفران به روش گلدانی

کشت زعفران به روش خاکی را معمولا افرادی انجام می‌دهند که می خواهند یک درآمد زایی بالا و سود دهی بالایی داشته باشند البته باید گفت که اگر می خواهید کشت زعفران شما یک حاشیه سود بالایی داشته باشد باید در متراژ های بالا کشت زعفران انجام دهید.

کشت زعفران به روش گلخانه ای هم در صورتی توصیه‌ی می‌شود که شما شرایط کشت خاکی را نداشته باشید و بخواهید که کشت زعفران را انجام دهید در غیر این صورت اگر که زمین مناسب برای کشت زعفران را دارید بهتر است که کشت زعفران خاکی را انجام دهید.

کشت زعفران به روش گلدانی کشت زعفران به روش گلدانی به این صورت است افرادی که قصد کشت آزمایشی را دارند و می‌خواهند در مقدار کم و یا در حد مصرف شخصی خود زعفران کشت و برداشت کنند، می‌توانند از روش کشت گلدانی زعفران استفاده کنند.

پیاز زعفران متناسب با شرایط کشت در اردبیل

مهم ترین عاملی که باعث راندمان بالای مزرعه زعفران می‌شود پیاز زعفران سالم و با کیفیت است اگر که شما در زمان کشت از پیاز های زعفران سالم و با کیفیت بالا استفاده نکنید به هیچ عنوان مزرعه شما راندمان بالایی نخواهد داشت و حتی ممکن است که پیاز های زعفران شما خراب شوند و بیماری هایی مانند قارچ و کنه بگیرند.

خدمات کاشت زعفران و فروش پیاز زعفران در شهر شما

با مشاوره رایگان ماه چین مزرعه نوین خود را احداث کنید.
اطلاعات بیشتر

ویژگی های پیاز زعفران با کیفیت

پیاز های زعفران در سه سایز ریز و سایز متوسط و سایز درشت وجود دارند که پیاز های سایز متوسط مناسب کشت خاکی زعفران هستند و پیاز های زعفران سایز درشت در کشت زعفران به روش گلخانه ای استفاده می شوند.

و اما پیاز های زعفران با کیفیت پیاز هایی هستند که اولا سایز آن ها متناسب با روش کشت شما باشد و دوما عاری از هر گونه بیماری های خطرناک مانند قارچ و بیماری کنه باشند که این دو عامل مهم ترین دلایلی است که باعث می‌شود مزرعه زعفران در خطر از بین رفتن باشد.

کشت زعفران در اردبیل

خرید پیاز زعفران در اردبیل

خرید پیاز زعفران با کیفیت و سالم یکی از دغدغه های کشاورزان است که از کجا پیاز زعفران را تهیه کنیم که کیفیت بالایی داشته باشد و عاری از هر گونه بیماری ها باشد.

باید گفت که مجموعه ماه چین مشکل شما را حل کرده است و شما در کجای کشور باشید و از هر شهر و به هر مقداری پیاز زعفران بخواهید برایتان ارسال می کند. به این صورت که فقط کافی است جهت سفارش پیاز زعفران به مقدار مورد نیاز خود با پشتیبان سایت و مجموعه ماه چین تماس بگیرید و یا به صفحه خرید پیاز زعفران بروید.

سخن پایانی

اگر که فکر می‌کنید که در رابطه با کشت زعفران در اردبیل نیاز به مشاوره بیشتر دارید با پشتیبانی سایت ماه چین تماس گرفته و یا از طریق واتساپ با کارشناسان ماه چین در ارتباط باشید.