کشت زعفران در آذربایجان غربی جز آن دسته از فعالیت های کشاورزی است که طرفداران بسیار زیادی دارد. امروزه با افزایش چند درصدی قیمت زعفران و حاشیه سود فوق العاده آن، بسیاری از کشاورزان و حتی افراد دیگر برای شغل دوم خود به سوی کشت زعفران آمده اند و مشغول به کشت حتی در هکتار های بالا هستند.

در این محتوا ما قصد داریم که شرایط کشت زعفران در آذربایجان غربی و هم چنین خرید پیاز زعفران در آذربایجان غربی را به شما طرفداران و دوست داران کشت زعفران در استان زیبای آذربایجان غربی آموزش دهیم. خواندن این مقاله آموزشی را از دست ندهید.

کشت زعفران در آذربایجان غربی

کشت زعفران در آذربایجان غربی

کشت زعفران در این استان هیچ گونه ممنوعیتی ندارد و از نظر شرایط آب و هوایی، استان آذربایجان غربی کاملا مساعد برای کشت زعفران در تمامی شهر های این استان است.

کشت زعفران به سه روش انجام می‌شود که هر سه روش آن عبارت است از: (کشت زعفران به روش خاکی ، کشت زعفران به روش گلخانه ای و کشت زعفران به روش گلدانی و در منزل) که تمامی این روش ها در استان آذربایجان غربی و شهر های آن امکان پذیر است.

بررسی آب و هوای استان آذربایجان غربی برای کشت زعفران

استان آذربایجان غربی، یکی از استان ها و مناطق کوهستانی کشور است که زمستان های بسیار سرد و پر بارشی دارد که باران و برف به مفدار قابل توجهی در این استان می‌بارد و از آن جایی هم که زعفران یک گیاه سرما دوست است و هر چه بارش برف و باران در فصل های پاییز و زمستان بیشتر باشد زعفران رشد بسیار بهتر و مناسبت تری دارد.

که با این بررسی ها به این نتیجه می رسیم که استان آذربایجان غربی از نظر آب و هوایی و اقلیم کاملا مناسب برای کشت و پرورش زعفران است پس اگر قصد کشت زعفران را دارید هر چه سیع تر اقدام به کشت کنید.

نکاتی که باید قبل از شروع کشت زعفران رعایت کرد

شوری خاک:

شوری خاک یکی از مهم ترین عواملی است که از رشد مناسب پیاز های زعفران به شدت جلوگیری می کند و به طور کل یباید گفت که در خاک شور به هیچ عنوان نمی‌شود زعفران کشت کرد. برای فهمیدن میزان شوری خاک مزرعه خود بهتر است که خاک مزرعه را در آزمایشگاه آب و خاک آزمایش کرد.

شوری آب:

شوری آب هم مانند شوری خاک برای کشت زعفران مناسب نبوده و به هیچ عنوان نمی‌توان از آب شور برای آبیاری مزرعه زعفران استفاده کرد پس حتما قبل از شروع کشت زعفران شوری آب و خاک مزرعه خود را بسنجید.

تهیه پیاز زعفران مرغوب:

مهم ترین عامل در کشت زعفران، پیاز زعفران است که باید بهترین نوع و کیفیت آن را برای مزرعه خود تهیه کنید تا در آینده خطری مزرعه زعفران شما را تحدید نکند. پیاز زعفران مناسب پیازی است که به هیچ عنوان دارای بیماری هایی مانند قارچ و کنه نباشد و حتما باید قبل از کشت ضد عفونی شود.

پیاز های زعفران در سه سایز مختلف وجود دارند که عبارت اند از: پیاز زعفران سایز ریز ، پیاز زعفران سایز متوسط که از این نوع پیاز ها در کشت زعفران به روش خاکی استفاده می‌شود، پیاز زعفران سایز درشت که این نوع پیاز ها فقط در کشت زعفران به روش گلخانه ای استفاده می‌شود.

خدمات کاشت زعفران و فروش پیاز زعفران در شهر شما

با مشاوره رایگان ماه چین مزرعه نوین خود را احداث کنید.
اطلاعات بیشتر

خرید پیاز زعفران در آذربایجان غربی

یکی از دغدغه های اصلی کشاورزان و افرادی که می‌خواهند کشت زعفران را شروع کنند تهیه و خرید پیاز زعفران مرغوب و با کیفیت است که مجموعه ماه چین با تیم حرفه ای خود این مشکل را برای شما حل کرده است که در هر جای کشور، در هر استان و شهری باشید ماه چین پیا ززعفران متناسب با اقیلم و آب و هوای منطقه شما را برایتان ارسال می‌کند.

چرا خرید پیاز زعفران ماه چین؟

پیاز های زعفران ماه چین در تمامی سایز های مورد نیاز شما موجود هستند و به طور کامل این پیاز ها با ضمانت برگشت وجه و با بهترین کیفیت موجود در بازار برای شما ارسال می‌شود. یکی از مهم ترین دلایلی که خرید پیاز زعفران ماه چین به شما پیشنهاد می شود این است که ماه جین پیاز های عفران را به طور کاملا ضد عفونی شده برای شما ارسال می کند

سخن پایانی

اگر قصد کشت زعفران در آذربایجان غربی را دارید و می‌خواهید پیاز زعفران با کیفیت عالی تهیه کنید فقط کافی است که با کارشناسان و پشتیبان مجموعه ماه چین تماس بگیرید.