آقای بردیا کریمی به همراه همسر محترمشون خانم مهرآفرید اعظمی، ساکن استان لرستان شهر بروجرد هستند که در سال 1401 کشت زعفران را انجام داده اند. این دو عزیز مشغول به کشت برنج بودند که به دلیل کم آبی تصمیم بر این گرفتند که کشت خود را به کشت زعفران تغییر دهند.

برای شروع کار به دلیل نداشتن اطلاعات کافی استرس زیادی داشتند ولی زمانی که مزارع ماه چین را از نزدیک دیدند و به طور کلی توسط مهندسین مجرب راهنمایی شدند با خیالی راحت کشت خود را شروع کردند. صحبت های خانم کریمی، در رابطه با آشنایی با تیم ماه چین و نحوه فعالیت ایشان را در قالب ویدیو برای شما تهیه کرده‌ایم:

برداشت 8 کیلویی زعفران خالص در سال اول برداشت

و اما میزان برداشت بسیار عالی این زوج عزیز بروجردی در سال اول که جز برداشت های کم نظیر سال های اخیر بوده. طبق توضیحات خانم اعظمی در ویدیو ایشان به همراه همسر محترمشان توانستند در سال اول با استفاده از فرمول های کودی زاج آب و محلول پاشی زعفران ماه چین به میزان برداشت 8 کیلو گرم زعفران خالص در هکتار برسند.

نکته قابل تامل این است که اگر رسیدگی اصولی و مدیریت مناسب بر مزرعه خود داشته باشید و از همه مهم تر زیر نظر کارشناسان ماه چین کشت خود را اصولی مدیریت کنید شک نکنید که این میزان برداشت برای همه شما اتفاق می افتد و به راحتی می‌توانید جز کشاورزان موفق در زمینه پرورش زعفران باشید. یکی از دلایل موفق بودن در کشت زعفران آموزش و یادگیری تمامی نکات کشت اصولی است، که باعث می شود شما به طور نخصصی مزرعه خود را مدیریت کنید. به همین دلیل است که حتما باید آموزش قبل از شروع هر فعالیت را جدی گرفت.

اگر قصد بازدید از مزرعه‌ی زعفران کشاورز «آقای کریمی» را دارید برای هماهنگی با شماره ۰۲۱۹۱۰۱۲۳۲۲ تماس بگیرید.