یکی از عجیب‌ترین اتفاقات در طول این ‌سال‌ها در همکاری ما با برادران خاکسار اتفاق افتاد. اولین ارتباط با تماس همسر آقای رضا خاکسار با مجموعه ماه‌چین شروع شد. اولین تماس برای انتقال اطلاعات اولیه بود و ما وقتی دیدیم که اشتیاق کشت زعفران در خانواده خاکسار وجود داره از اون‌ها دعوت کردیم تا به واحد مزرعه و گلخانه ماه‌چین در همدان بیان تا بتونیم به صورت حضوری و کامل در رابطه با کشت زعفران صحبت کنیم.

این ملاقات انجام شد و آقا رضا خاکسار تصمیم به کشت زعفران گرفت. بعد از دو روز شخص دیگری به نام ابولفضل خاکسار با ما تماس گرفتن تا اطلاعاتی در رابطه با کشت زعفران به دست بیارن. در اولین برخورد ما گمان کردیم که این دو شخص همشهری با هم هماهنگ هستن و قصد دارن با هم کشت کنند.

اما بعد‌تر فهمیدیم که این دو شخص با هم برادر هستن و به صورت اتفاقی و کاملا جداگانه از هم تصمیم به کاشت زعفران گرفته بودن و با ما تماس گرفته بودن. هر دو برادر به صورت اتفاقی و جدا از هم تصمیم به کشت زعفران گرفته بودن و همزمان برای کشت با ما تماس گرفته بودن.

در نهایت اطلاعات کامل برای نحوه کشت رو به این دو برادر منتقل کردیم و هر کدوم از برادرها یک هکتار زعفران کشت کردند، نحوه تامین آب مزارع برادران خاکسار هم از طریق یک سد خاکی بود.

هر دو برادر صاحب شغل دیگری هستن و در جای دیگر مشغول به کار هستن و کشت زعفران رو به عنوان یک سرمایه‌گذاری سودآور  و شغل دوم خودشون انتخاب کردن.

اگر قصد بازدید از مزرعه‌ی زعفران کشاورز «برادران خاکسار» را دارید برای هماهنگی با شماره ۰۲۱۹۱۰۱۲۳۲۲ تماس بگیرید.