کشت زعفران در زنجان

زنجان از آن دسته شهر های زعفران خیز است که کشت زعفران در آن بسیار رونق دارد. تقریبا می توان گفت از سال های گذشته افراد بسیاری از شهر زنجان مشغول به کشت زعفران شده اند و زعفران را در انواع مختلف آن مانند کشت خاکی، کشت گلخانه ای و حتی کشت در منزل را انجام می دهند.

اگر شما هم به دنبال دانستن شرایط کشت زعفران در زنجان و هم چنین اطلاع پیدا کردن از نحوه خرید پیاز زعفران در زنجان هستید خواندن ادامه این محتوای جذاب را به شما پیشنهاد می دهیم. پس با ماه چین همراه باشید.

کشت زعفران در زنجان

بررسی آب و هوای شهر زنجان برای کشت زعفران

استان زنجان از نظر آب و هوایی کاملا برای کشت زعفران مناسب بوده یعنی به این صورت که استان زنجان و شهر های اطراف آن در زمستان های سرد و بسیار پر بارانی دارد و در فصل تابستان هم دارای هوای گرم و معتدل است که برای کشت زعفران بسیار مناسب است.

به همبن دلیل است که اگر در استان زنجان و شهر های آن هستید و قصد کشت زعفران را دارید از لحاظ مناسب بودن شرایط آب و هوایی برای کشت زعفران نگران نباشید.

استان زنجان و تقریبا اکثر افراد در شهر های آن، در صنعت کشاورزی فعالیت به خصوصی دارند و مشغول به فعالیت های کشاورزی از جمله کشت و پرورش زعفران، کشت گندم، کشت جو و.. هستند.

کشت زعفران در زنجان و شهر های آن

از سال های اخیر کشت زعفران در زنجان رونق زیادی پیدا کرده است. به این صورت که با کاهش بارندگی ها و نبود آب به مقدار کافی برای کشت محصولات کشاورزی پر آب بر، کشاورزان مجبور شدند که به سمت کشت محصولات کم آب بر مانند زعفران بروند.

و در مدت کوتاهی متوجه شدند که با اینکه کشت زعفران یک فعالیت کم آب بر است و فعالیت کمتری دارد حاشیه سود خیلی بیشتری دارد و به صرفه تر است به همین دلیل است که در این چند ساله کشت زعفران در زنجان طرفدار بسیاری دارد.

استان زنجان به دلیل خوش آب و هوا بودن و داشتن شرایط کاملا مساعد برای کشت زعفران، اکثر شهر های این استان مناسب برای کشت زعفران به صورت خاکی، کشت زعفران گلخانه ای و حتی کشت به روش گلدانی هستند.

خدمات کاشت زعفران و فروش پیاز زعفران در شهر شما

با مشاوره رایگان ماه چین مزرعه نوین خود را احداث کنید.
اطلاعات بیشتر

خرید پیاز زعفران در زنجان

در اولین قدم برای کشت زعفران در استان زنجان و شهر های آن خرید پیاز زعفران است. پیاز های زعفرانی که برای کشت خریداری می‌کنید باید از هر لحاظ عالی باشند یعنی به این صورت که به هیچ عنوان نباید دارای هیچ گونه بیماری مانند قارچ و کنه باشند

کشت زعفران در زنجان

انواع پیاز زعفران

پیاز زعفران از لحاظ سایز و اندازه و هم چنین از نظر کیفیت با یکدیگر متفاوت بوده و به سه گروه دسته بندی می‌شوند. دسته اول که پیاز های سایز ریز و کوچک هستند که به دلیل کوچک بودن و ریز بودن آن ها برای کشت زعفران توصیه نمی شوند.

گروه بعدی پیاز های سایز متوسط هستند که کاملا برای کشت خاکی مناسب هستند و برای کشت گلخانه ای زعفران توصیه نمی‌شود و به شدت راندمان مزرعه را کاهش می‌دهند و اما دسته سوم که پیاز های زعفران درشت قرار دارند و مناسب برای کشت گلخانه ای هستند.

برای تهیه پیاز های زعفران شما بهتر است که از کشاورزان و مستقیما از سر مزرعه خرید کنید که دلایل آن این است که شما از سالم بودن و با کیفیت بودن پیاز های خود اطمینان پیدا می‌کنید و پیاز هایی با کیفیت بالا تهیه می‌کنید.

خرید پیاز زعفران ماه چین

مجموعه ماه چین حرف اول را در تهیه و فروش پیاز زعفران با کیفیت را می‌زند به این صورت که ماه چین در اکثر مناطق و شهر ها و استان ها دارای مزرعه‌ی مادری پیاز زعفران است که شما به راحتی می‌توانید مقدار دلخواه پیاز زعفران خود را با اطمینان سفارش دهید.

خدمات مجموعه ماه چین به شما کشاورزان و دوست داران کشت زعفران به این صورت است که شما با خرید پیاز زعفران ماه چین پشتیبانی کامل تیم ماه چین را از جمله مشاوره در خصوص کشت زعفران، آموزش نحوه کشت پیاز های زعفران و آبیاری و کود دهی و محلول پاشی به موقع زعفران را دریافت می کنید.

نحوه خرید پیاز زعفران در زنجان و قیمت پیاز زعفران

نحوه خرید پیاز زعفران به این صورت است که شما می توانید به راحتی از طریق تماس با گروه و تیم پشتیبانی ماه چین و هم چنین با مراجعه به صفحه خرید پیاز های زعفران اقدام به خرید پیاز زعفران به مقدار دلخواه کنید.

هم چنین برای اطلاع پیدا کردن از قیمت های روز پیاز زعفران می توانید با شماره های پشتیبانی و کارشناسان تماس بگیرید و یا به صفحه خرید پیاز زعفران مراجعه کنید.

سخن آخر

اگر شما هم در استان زنجان هستید و به تازگی تصمیم به کشت زعفران گرفته اید و حس می کنید که به مشاوره و اطلاعات بیشتری در رابطه با کشت زعفران در زنجان نیاز دارید فقط کافی است که با پشتیبانی تیم ماه چین تماس بگیرید.