کشت زعفران در گلستان

کشت و پرورش زعفران به دلیل سود بالا، طرفداران بسیاری در شهر های مختلف به خود جذب کرده است. کشت زعفران در گلستان و شهر های شمال کشور، با وجود آب و هوای مرطوب ممکن است در نگاه اول کمی ناممکن بنظر بیاید؛ اما با بررسی کشاورزان ماه چین ، به این نتیجه رسیده ایم که شما میتوانید در مناطق کوهستانی شمال کشور کشت زعفران را انجام دهید.

ما قصد داریم در این مقاله شما را با شرایط کشت زعفران در گلستان و هم چنین نحوه خرید پیاز زعفران در گرگان آشنا کنیم. چنانچه بعد از مطالعه این مقاله باز هم ابهامی درباره کشت زعفران داشتید میتوانید از مشاورین ماه‌چین کمک بگیرید.

بررسی شرایط کشت زعفران در گلستان

کشت زعفران تقریبا در تمامی شهر های کشور جز جنوب و شمال کشور به دلیل گرمای شدید و شرجی بودن هوا و در شهر های شمالی کشور به دلیل بارش باران در فصل تابستان و رطوبت داشتن خاک امکان پذیر نیست که آن هم استثنا هایی وجود دارد که ما قصد داریم شما را با آن ها آشنا کنیم.

کشت زعفران به سه روش ممکن است: کشت زعفران به روش خاکی ، کشت زعفران به روش گلخانه ای و در نهایت کشت زعفران در خانه و یا باغچه و گلدان.

کشت زعفران به روش خاکی

اگر در استان گلستان هستید و در شهر هایی سکونت دارید که در فصل تابستان ممکن است که بارش باران داشته باشید، کشت خاکی و متراژ بالا مناسب شما نبوده و در صورت انجام کشت زعفران خطراتی مانند از بین رفتن پیاز های زعفران به دلیل رطوبت خاک، مزرعه شما را تحدید می کند.

در صورت نبود شرایط کشت خاکی، شما می‌توانید از روش های دیگر کشت زعفران مانند روش کشت گلخانه ای استفاده کنید.

کشت زعفران به روش گلخانه ای

در کشت زعفران به روش گلخانه ای شما نیاز به یک مکان مسقف مانند: سوله ، انبار ، اتاق و… دارید و بعلاوه این مکان مسقف حتما باید برای انتقال پیاز های زعفران به خاک، مزرعه کشاورزی هم داشته باشید.

برای کشت گلخانه ای شرایط و تجهیزات باید به طور کلی و کامل آماده باشند تا پیاز های زعفران در شرایط کاملا مساعد رشد کنند و به گل دهی برسند.

اگز تمایل به کشت زعفران به روش گلخانه ای دارید و نیاز به اطلاعات بیشتر دارید کلیک کنید.

کشت زعفران در خانه و یا باغچه و گلدان

کشت زعفران در خانه و یا باغچه و گلدان در هر شرایطی امکان دارد یعنی به این صورت که شما در هر شهر و یا استانی باشید می توانید کشت زعفران به روش گلدانی در باغچه را انجام دهید. کشت های خانگی زعفران معمولا برای افرادی است که می‌خواهند کشت آزمایشی زعفران را انجام دهند و با روند کار آشنا شوند.

هم چنین برای اطلاع پیدا کردن از روش کشت زعفران در خانه، باغچه و یا گلدان کلیلک کنید.

خدمات کاشت و فروش پیاز زعفران در شهر شما

با مشاوره رایگان ماه چین مزرعه نوین خود را احداث کنید.
اطلاعات بیشتر

خرید پیاز زعفران در گرگان

خرید پیاز زعفران یکی از مهم ترین فعالیت هایی است که یک کشاورز باید انجام دهد و دلیل آن هم این است که تمامی پایه و اساس مزرعه زعفران را پیاز زعفران تشکیل می‌دهد در این صورت اگر پیاز های زعفرانی که تهیه می‌کنید کیفیت بالایی نداشته باشند خطرات کاملا جدی مزرعه شما را تحدید می‌کند.

این خطرات شامل بیماری هایی مانند قارچ و کنه و آفت است که به سرعت در بین پیاز های زعفران پخش می‌شود و تمامی پیاز ها را آلوده می‌کند.

به همین دلیل است که باید در خرید پیاز های زعفران برای مزرعه خود دقت بالایی داشته باشید و بهترین پیاز ها را با کیفیت بالا از فروشگاه های معتبر خریداری کنید.

کشت زعفران در گلستان

زمان آبیاری زعفران در گلستان

چه کشت زعفران در گرگان انجام داده باشید چه در شهر های دیگر ، فصل آبیاری زعفران فقط در 4 مرحله انجام میگیرد که شامل اولین مرحله در مهر ماه، دومین مرحله در آبان یا پاییز به هدف کوددهی زاج آب و دو مرحله نهایی دیگر در صورت نبود بارندگی در زمستان ، در اسفند ماه و فروردین ماه انجام میگیرد.

خرید پیاز زعفران ماه چین

ماه چین یک مجموعه بسیار گسترده با تیم بسیار قوی در سطح کشور است که به طور اختصاصی در زمینه فروش پیاز زعفران فعالیت می‌کند و ارسال پیاز زعفران به تمامی شهر ها و استان ها را دارد.

اگر قصد خرید پیاز زعفران را دارید فقط کافی است که با پشتیبانی مجموعه ماه چین تماس بگیرید و یا به صفحه خرید پیاز زعفران بروید تا در کوتاه ترین زمان ممکن پیاز های زعفران شما به دستتان برسد.

شرایط آب و هوایی استان گلستان برای زعفران

گلستان یکی از خوش آب و هوا ترین استان های کشور است که دارای بارندگی های زیاد در طول سال است که این از نظر شرایط جوی بسیار عالی بوده اما قصد ما بررسی آب و هوا برای کشت زعفران است.

از آن جایی که مزرعه زعفران در فصل تابستان به هیچ عنوان نباید آبیاری شود، در شهر هایی از استان گلستان که در فصل تابستان بارش باران اتفاق می‌افتد نمی توان کشت زعفران به روش خاکی در متراژ بالا انجام داد.

ولی اگر کسی قصد کشت زعفران را داشته باشد باید چه کند؟ برای رسیدن به پاسخ این سوال، به مطالعه ادامه مقاله بپردازید.

سخن پایانی

برای مشاوره کشت زعفران در گلستان و در هر نقطه از این کشور فقط کافی است که با پشتیبانی قوی ماه چین تماس بگیرید تا کارشناسان ماه چین به طور تخصصی شما را راهنمایی کنند.