کشت زعفران در البرز

اگر نگاه شما به کشاورزی سرمایه‌گذاری و سرمایه داری است چند دقیقه‌ای را صرف خواندن این مقاله کنید. این محتوا مختص کشاورزان استان البرز است که قصد کاشت زعفران در البرز و شهرهای کرج ،اشتهارد، طالقان و… را دارند.

زعفران محصولی گرانبها در سطح جهانی است و از آنجایی که ایران بعنوان مهد زعفران شناخته شده است معاملات آن راحت‌تر انجام میشود. کاشت زعفران نکات مهمی دارد که باید رعایت شود تا به محصول با کیفیتی رسید و ریسک های کشاورزی را به حداقل رساند. مشاورین ماه چین همراه شما هستند تا تجربه‌ی خود را در رابطه با این محصول کشاورزی با شما در میان بگذارند.

اقلیم استان البرز

استان البرز به دلیل وجود کوه های البرز دارای آب و هوای معتدل، زمستان های سرد و پر باران و تابستان های معتدل است. این شرایط اقلیمی و آب و هوایی برای کشت زعفران بسیار مناسب است. اگر که برای کشت زعفران در استان البرز تردید داشتید بدون وقفه کشت خود را انجام دهید چرا که شرایط اب و هوایی این استان برای کشت و پرورش زعفران بسیار مطلوب است و بازدهی بسیار عالی دارد.

کاشت زعفران در البرز

نکات مهم درباره‌ی کشت زعفران در البرز

روش کشت و نگهداری محصولات کشاورزی با هم یکسان نیستند. به‌همین جهت بهتر است رفتار یکسانی با آن ها نداشته باشید. شما میتوانید با مشاهده‌ی دوره‌ی رایگان کشت زعفران ماه‌چین اطلاعات زیادی درباره‌ی این محصول بدست بیاورید. در ادامه اطلاعات اولیه‌ی را در باره‌ی کشت زعفران در کرج آورده ایم.

زمان کاشت زعفران در البرز

به طور کلی زمان کشت زعفران از تیر ماه آغاز می‌شود و بسته به اقلیم و آب و هوای منطقه تا شهریور ماه و مهر ماه ادامه دارد. بهترین زمان برای کشت زعفران در کرج مرداد ماه تا اواسط شهریور ماه است که بازده بسیار عالی ای دارد.

روش کاشت زعفران در کرج

کشت زعفران در البرز همانند سایر استان هایی که زعفران در آن ها کشت می‌شود به 3 روش انجام می‌شود.

  1. اولین روش کشت زعفران روش خاکی است که شما با داشتن یک مزرعه که دارای آب و خاک مناسب باشد می توانید کاشت زعفران خود را انجام دهید.
  2. دومین روش کاشت زعفران روش گلخانه ای است که شما باید به علاوه زمین کشاورزی مناسب یک سالن و یک گلخانه‌ی مسقف هم داشته باشید.
  3. و آخرین روش کشت زعفران روش خانگی و در منزل است که به راحتی شما می‌توانید پیاز های زعفران خود را در باغچه و یا گلدان کشت کنید.

زمان آبیاری مزرعه زعفران در استان البرز

زعفران یک گیاه کم آب بر است که به همین دلیل کم آب بر بودن در این سال های کم باران کشور بیشتر کشاورزان رو به کشت زعفران آورده اند. مراحل آبیاری زعفران در طول سال 2 تا 4 مرحله است که اولین مرحله باید در اوایل مهر ماه انجام شود و دومین مرحله که زاج آب نام دارد که همراه با کود دهی انجام می‌شود باید پس از برداشت گل های زعفران انجام شود.

مرحله سوم و چهارم آبیاری هم در صورت نبود و یا کمبود بارش باران قبل و بعد از عید تقریبا اواخر اسفند ماه و اواسط فروردین ماه به طور سطحی باید انجام شود.

زمان برداشت زعفران در البرز

زمان برداشت زعفران در استان های کرج و البرز بسته به شرایط آب و هوایی و میزان سرد شدن هوا تقریبا از اواخر آبان ماه تا اواخر آذر ماه به مدت 2 هفته الی 20 روز زمان میبرد. در این زمان شما هر روز شاهد رویش گل های زعفران در مزرعه خود هستید. این نکته را به خاطر داشته باشید که شما باید هر روز گل های رشد کرده را بچینید تا گل های بعدی بتوانند رشد کنند.

کود دهی و محلول پاشی مزرعه زعفران

رسیدگی و مدیریت مزرعه یکی از مهم ترین عوامل داشتن یک مزرعه خوب است. کود دهی زعفران و محلول پاشی برای مزرعه زعفران جز واجبات است که حتما باید در زمان مناسب خود انجام شود چرا که با هیچ چیز دیگری جبران نمی‌شود. ماه چین فعالیت گسترده خود را در خصوص مشاوره کودی و هم چنین فروش کود آغاز کرده است که شما به راحتی می‌توانید کود های مورد نیاز مزرعه خود را از ماه چین تهیه کنید.

خرید پیاز زعفران در کرج

یکی از مهم ترین دلایل پر بار و پر محصول بودن یک مزرعه زعفران کشت پیاز های زعفران با کیفیت و سالم است که برای کشت مزرعه خود شما باید بهترین نوع پیاز را کشت کنید. شاید برای شما سوال شود که از کجا می‌توان پیاز مرغوب و با کیفیت را تهیه کرد؟

یکی از خدمات مجموعه ماه چین فروش پیاز زعفران مرغوب و با کیفیت است که شما به راحتی با اطمینان خاطر از کیفیت پیاز ها می‌توانید در مقدار دلخواه پیاز خود را سفارش دهید و در کوتاه ترین زمان آن را تحویل بگیرید. برای دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانید با شماره های درج شده در داخل سایت تماس بگیرید.