پشتیبانی ماه چین
پشتیبانی ماه چین
محمدجواد قیطاسی

سلام، محمدجواد قیطاسی هستم.

به شما کمک میکنم که زعفران اصل را مستقیم و بدون واسطه از مزارع ما تهیه کنید.

از صحبت با شما خوشحال خواهم شد.

0910-883-9439

در اینستاگرام ماه‌چین را دنبال کنید!

مراحل صادرات زعفران در ایران چگونه است؟

28 مرداد 1398
زمان مطالعه: دقیقه
دسته‌بندی ها:

در این مقاله قصد داریم تا شما را با چگونگی فرآیند صادرات زعفران در ایران آشنا کنیم و اگر قصد دارید یکی از صادر کنندگان موفق در حوزه زعفران ناب ایرانی باشید پیشنهاد می کنیم این مقاله را حتما تا انتهاء دنبال کنید و با مراحل صادرات زعفران به خوبی آشنا شوید، در ضمن از همین ابتدا خودتان را برای راهی پر فراز و نشیب آماده کنید چراکه قدم های بزرگ و موفقیت های بزرگ، راهی سخت را هم در پیش روی خودشان دارند.

 

صادرات زعفران

ضوابطی عمومی برای صادرات یک کالا

به طور کلی برای شروع صادرات هر نوع کالایی ( خوراکی و غیر خوراکی) باید پنج امر مهم را ملاحظه کرده باشید:

1) مشخص کردن استراتژی:

یعنی از مرحله تولید زعفران گرفته تا مرحله بسته بندی و فروش و انتقال وجه و همه موارد را باید از قبل پیش خودتان مشخص و معین کنید تا بتوانید تجارتی مطمئن و سودآور داشته باشید.

فکر همه جای کار را باید از قبل کرده باشید: آیا زعفران را خودم بخرم یا اینکه خودم کشت کنم؟ اگر می خواهم کشت کنم چگونه زعفران را کشت کنم؟ چگونه بسته بندی کنم؟ چگونه بازاریابی کنم؟ هزینه های جانبی چه قدر است؟ آیا تمام شرائط لازم برای گرفتن مجوز های مربوطه را دارم؟ و … .

2) آگاهی از نیاز بازار جهانی:

به این معنا که باید بدانید که در حال حاضر مشتری های شما در سطح جهانی چه زعفرانی را می پسندند و کدام زعفران را خریداری می کنند و شما هم در همان جهت فعالیت کنید.

3) صادر کردن چه نوع زعفرانی بهتر است؟

این آیتم هم با شناخت نیاز بازار عملی می شود که بر اساس شناختن مشتری و نیاز های آنها شما هم همان کالا را صادر می کنید.

4) فرآیند صادرات چگونه است؟

از شروع و چگونگی صادرات کالا گرفته تا امور گمرکی و انتقالات وجه و … که همه اینها را باید با دقت رعایت کنید.

5) کدام کشورها برای صادرات خوب هستند؟

برای صادر کردن زعفران و هر کالایی دیگر یکی از مهم ترین آیتم ها همین است که شما مقصد خوبی برای صادر کردن کالای خود پیدا کنید و در غیر این صورت با مشکلاتی روبرو می شوید.

مراحل صادرات زعفران در ایران

بررسی عمومی مراحل صادرات زعفران:

حالا با این شرایط گفته شده اگر هنوز قصد دارید در حوزه صادرات زعفران فعالیت کنید پس ما را همچنان دنبال کنید.

اما برای صادرات زعفران شرابط ویژه ای وجود دارد که ابتدا کلیت آنها را بررسی می کنیم و بعد توضیحات بیشتری را ارائه می دهیم:

 1. خرید یا تولید زعفران مرغوب
 2. بسته بندی حرفه ای زعفران در سطح جهانی برای صادرات
 3. داشتن گواهی استاندارد
 4. داشتن گواهی بهداشت دامی
 5. ارائه کردن کارت بازرگانی
صادرات زعفران

بررسی تفصیلی صادرات زعفران

مرحله اول: اولین مرحله در صادر کردن کالایی مثل زعفران این است که شما قیمتی مناسب برای آن انتخاب کنید و برای این امر باید سراغ کمیسیون نرخ گذاری بروید.

در مرحله دوم: کار شما بسته بندی حرفه ای کالا در سطح جهانی است و بسته بندی های زعفران برای صادرات معمولا کمتر از 30 گرم است و بیشتر از آن صورت نمی گیرد، دقت کنید که از اساسی ترین عوامل موفقیت در تجارت همین بسته بندی و تبلیغات است و همچنین الان شما نماینده کشورتان هستید لذا باید محصولی زیبا و مرغوب را به مشتریان جهانی خود معرفی کنید.

مرحله یا فرآیند سوم: حالا زمان آن رسیده است که مجوز های لازم جهت صادرات زعفران را تهیه کنید که عبارتند از: گواهی استاندارد و گواهی بهداشت دامی نباتات (البته این مورد بستگی دارد به نوع کالا) و ارائه کردن کارت بازرگانی و همچنین معرفی نامه یا وکالتنامه ای که اظهارکننده زعفران به گمرک است وصورت عدل بندی و در آخر هم مجوز صدور را بر حسب مورد گرفته و محصول را در گمرک ثبت می کنید و به صادر کردن کالای خود مشغول می شوید.

چگونه زعفران خود را در گمرک ثبت کنیم:

شما بعد از آنکه تمام مجوز های لازم جهت صادرات را دریافت کردید و مراحل قبل را به طور کامل گذراندید باید محصول خود را در گمرک جمهوری اسلامی ایران ثبت کنید و شما برای این کار اظهار نامه صادراتی خودتان را تنظیم کنید و تکمیل اظهارنامه صادراتی شامل موارد زیر است:

مشخصات فرد صادر کننده کالا (زعفران)، مشخصات فرد اظهارکننده کالا (زعفران)، مشخصات مشتری، کشور مبداء، کشور مقصد (محل صدور زعفران)،مشخصات وسیله حمل و مبدأ بارگیری، شرائط معامله، تمامی مشخصات کالای صادراتی (زعفران) از جهت نوع و وزن و تعرفه و مقدار یا تعداد آن، مشخصات کامل محموله ( که از قبیل بسته ها، سبک و نوع بسته،‌ مقدار، علامت، وزن با ظرف می باشد.)، تمامی اقلام هزینه های گمرک، اسم گمرک محل تسلیم اظهارنامه و شماره و مشخصات ثبت اظهارنامه در دفتر گمرک محل جهت امضاء و مهر و تاییدیه ی گمرک و مقامات آن.

بعد از گدراندن تمامی این مراحل و کامل شدن اظهارنامه، این اظهارنامه با مدارک شما ضمیمه می شود و به بخش احراز هویت گمرک تسلیم می شود.

مرحله چهارم یا فرآیند چهارم:

حالا شما باید مدارک مورد نیاز را جهت صحت احراز هویت صادر کننده ارائه کنید که آن مدارک عبارتند از: صحیح بودن اسناد و مدارک تسلیمی، صحیح بودن مندرجات از جهت نوع و تعرفه زعفران و ارزش اظهار شده با اسناد و در مرحله آخر هم صلاحیت صادر کننده زعفران می باشد.

 مرحله پنجم:

در آخرین مرحله از مراحل صادرات زعفران باید به ارزیابی محصول صادراتی (زعفران) پرداخته شود و در این مرحله محصول صادراتی شما با اطلاعاتی که شما ثبت کرده اید مقایسه می شود و در صورتی که مطابقت وجود داشته باشد، اظهارنامه شما مهر و امضاء می شود و همچنین یک نسخه دیگر هم از آن اظهارنامه را به عنوان پروانه صادرات محصول به شما که صادر کننده هستید می دهند.

مقاله‌های مشابه برای شما

نظر شما چیه؟ برای ما خیلی مهمهشماره موبایل شما پیش ما محفوظ است و فقط برای اطلاع رسانی پیامکی پاسخ دیدگاه شما توسط کارشناسان ماه چین استفاده می‌شود.

 1. Avatarلطیف جهانبانی

  بسته های آموزشی صادرات زعفران به کشورهای بازار هدف دارید
  امکان همکاری بر مابین چگونه می تواند باشد باتوجه به اینکه بنده کارشناس گیاهان دارویی هستم
  نحوه استفاده از دادن شما چگونه امکان پذیر است

  • سلام
   سال نو شما مبارک
   ما فعلا مبحث آموزشی برای صادرات نداریم و صادرات هم چیزی نیست که بشه با بسته آموزشی بهش مسلط شد. تنها کاری که باید بکنید اینه که مستقیم برید تو دل قضیه و کار رو یاد بگیرید.
   اول سعی کنید زعفران درجه یک مورد نیازتون رو تامین کنید. حالا یا خودتون تولید کنید و یا اینکه یک تامین‌کننده مطمئن برای این کار پیدا کنید. البته پیشنهاد من مورد دومه چراکه باعث میشه تمرکزتون حفظ بشه.
   در قدم دوم باید برید دنبال مشتری. سعی کنید یک کشوری رو که احاطه و آشنایی بیشتری با فرهنگش رو دارین رو انتخاب کنید و برید دنبال مشتری. بازاریابی هم راه‌های مختلفی داره مثل دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی مستقیم و حضوری و ….

 2. Avatarمعصومع

  سلام وقتتون بخیر من قصد صادرات به کشور ترکیه رو دارم و بار اول میخوام یک کیلو امتحانی ببرم تا ببینم میتونم مشتری پیدا کنم یا نه و نمیخوام برای همین یکبار کلی پول و دوندگی برای دریافت مجوز بدم شما راه بهتری دارید راهنمایی کنید منو؟

  • سلام وقت شما هم بخیر
   اصولا بدون انجام کارهای قانونی نمیتونین بیشتر از 100 گرم زعفران رو از کشور خارج کنید.
   سعی کنید اول مشتری رو پیدا کنید و سعی کنید این کار رو از راه دور انجام بدین تا هزینه‌هاتون کاهش پیدا کنه.

 3. Avatarمحمدرضا

  سلام آیا میتوان بدون داشتن کارت بازرگانی زعفران صادر کرد یا خیر؟

 4. Avatarهادی

  سلام وقتتون بخیر من میخواستم ببینم اگر کارت بازرگانی نداشته باشیم باز هم امکان صادر کردن زعفران به کشورهای دیگه وجود داره
  تشکر از لطفتون

 5. Avatarحسین

  سلام .ممنون از راهنمایی های خوب
  وموثرتان

 6. Avatarسامان

  سلام من دنبال کسی هستم که زعفران رو برام صادر کنه ترکیه و در استانبول یا آنکارا تحویل بده
  اگه کسی میتونه این کارو بکنه لطفا به این آیدی تلگرام پیام بده ممنون
  [email protected]

 7. Avatarیگانه

  سلام خیلی دوستدارم صادرات زعفران را یاد بگیرم و با تیم شما همکاری کنم شماره تماس پشتیبانی میخواستم

 8. Avatarعلی تاجیک

  سلام.
  من یکی ازدوستانم درکشورکانادا درخواست یک تادوکیلوزعفران کرده. چطورمیتوانم به دستش برسونم. ميخواهم كارکاملا قانونی انجام بشه

 9. Avatarداود

  سلام و عرض ادب و خسته نباشی
  خواستم شرایط کار صادرات رو بدونم باید حضوری کلاس بیام یا کتاب داره لطفا راهنمایی بفرمایید.

 10. Avatarدبیر

  من دوستانی در کشور هند دارم آیا می توانم از راه قانونی با تشریفات کمتری به هند زعفران را صادر کنم .

 11. Avatarحسن

  سلام ممنون از راهنمای شما حداقل سرمایه واسه شروع کار چقدره؟؟؟

 12. Avatarیامین

  آدم رو نا امید میکنین

 13. Avatarابوالفضل مهیایی

  سلام با عرض خسته نباشید این کار صادرات خیلی دوندگی داره مطمئنم مجوزارو درایران عزیزمون به راحتی نمیدن واذیت میکنن ایا این سایت همکاری دوطرفو میپذیرد که زعفران ازمن صادرات ازشما وقرارداد تنظیم شود وبگید که چقدر زعفران نیاز است حدودا که براصادرات ممنون میشم درایمیل پاسخ دهید تشکر از سایتتون

 14. Avatarعلیرضا

  بسیار عالی خیلی خوشحال میشم که با تیم شما در امر صادرات زعفران همکاری کنم

 15. Avatarسید جلال اشرفیان

  سلام
  از مطالبی که عنوان نمودید سپاسگزارم و خوشخال خواهم شد در امر صادرات از تیم خوب شما کمک بگیرم