کشت زعفران در مازندران

مازندران یکی از استان های بسیار خوش آب و هوا و پر باران در کشور است که بسیار آب و هوای دلپذیری دارد و برای رشد و پرورش اکثر گیاهان مناسب بوده اما از آن جایی که رشد گیاه زعفران با تمامی گیاهان متفاوت بوده ما در این مقاله قصد داریم که شرایط و نحوه کشت زعفران در مازندران و خرید پیاز زعفران در مازندران را برای شما دوست داران کشت زعفران شرح دهیم.

کشت زعفران در مازندران

همان طور که همه ما می دانیم شهر های شمالی کشور در فصل تابستان دارای آب و هوای شرجی هستند و خاک مزارع استان مازندران در فصل تابستان دارای رطوبت بالایی است. اما در اینجا سوالی که ممکن است ذهن شما را درگیر کند این است که آیا در استان مازندران و شهر های آن می توان کشت زعفران انجام داد یا خیر؟

زمان شروع کاشت زعفران در تیر ماه است که تا اوایل فصل پاییز ادامه دارد. در این بازه زمانی که پیاز های زعفران کاشته می‌شوند به هیچ عنوان نباید آبیاری شود و خاک مزرعه رطوبت داشته باشد که دلیل آن را در ادامه خواهیم گفت.

کشت زعفران در مازندران

و از آنجایی هم که خاک و زمین استان مازندران و شهر های آن حتی در فصل تابستان هم دارای رطوبت بالا است در شهر هایی که در فصل تابستان هم بارش باران اتفاق می‌افتد امکان کشت زعفران به روش خاکی و در متراژ بالا متاسفانه وجود ندارد.

رطوبت و گرما قاتل پیاز های زعفران

چرا در فصل تابستان نباید پیاز های زعفران را آبیاری کرد و خاک هم نباید رطوبت داشته باشد؟ 

رطوبت یکی از مهم ترین عواملی است که باعث خرابی پیاز های زعفران می‌شود و دلیل آن هم این است که پیاز های زعفران در طول دوره خواب خود نباید در معرض رطوبت و آبیاری قرار بگیرد تا در روند رشد صحیح آن ها اختلال ایجاد نشود.

بعلاوه اختلال در روند رشد پیاز های زعفران، زمانی که پیاز ها در طول دوره خواب خود در معرض رطوبت و گرما قرار بگیرند دچار و درگیر بیماری هایی مانند کنه و قارچ می شوند که ممکن است تمامی پیاز های زعفران مزرعه از بین برود.

خدمات کاشت زعفران و فروش پیاز زعفران در شهر شما

با مشاوره رایگان ماه چین مزرعه نوین خود را احداث کنید.
اطلاعات بیشتر

چه شهر هایی در استان مازندران مناسب برای کشت زعفران است؟

در استان مازندران شهر هایی مناسب کاشت زعفران است که در فصل تابستان بارش باران در آن ها اتفاق نیوفتد و یا به منظور دیگر خاک مزارع در فصل تابستان دارای رطوبت نباشد.

به طور کلی باید گفت که در شهر های کوهستانی استان مازندران تقریبا شرایط کشت زعفران به صورت خاکی امکان پذیر است. برای پیدا کردن اطلاعات بیشتر می توانید با پشتیبانی ماه چین تماس بگیرید.

کشت زعفران در مازندران

و اما کشت زعفران در مازندران به چه روش هایی امکان پذیر است؟

کشت زعفران به روش های مختلفی از جمله کشت زعفران به روش گلخانه ای و کشت زعفران به روش گلدانی در منزل وجود دارد و افرادی که شرایط کشت خاکی زعفران را ندارند و علاقه مند به کشت زعفران هستند می توانند از این روش ها استفاده کنند.

و برای افرادی که قصد کشت زعفران در مازندران را دارند و می‌خواهند یک حاشیه سود برای خود ایجاد کنند کشت زعفران به روش گلخانه ای پیشنهاد می‌شود برای اطلاع پیدا کردن از شرایط و نحوه کشت زعفران به روش گلخانه ای در استان مازندران کلیک کنید.

خرید پیاز زعفران در مازندران

بعد از تصمیم به کشت زعفران مهم ترین کاری که باید انجام دهید خرید پیاز زعفران از معتبر ترین فروشگاه ها است. پیاز زعفرانی که شما نیاز دارید باید کاملا عاری از هر گونه بیماری هایی مانند فارچ و کنه باشد تا بعد از کشت پیاز های زعفران، مزرعه شما را خطری تهدید نکند

نکته مهم دیگر ضد عفونی کردن پیاز های زعفران است که اهمیت ندادن به آن یعنی موافقت با از بین رفتن پیاز های زعفران و در نهایت مزرعه زعفران شما است. تا حد امکان پیاز های ضد عفونی شده تهیه کنید ولی اگر پیاز هایی که تهیه کردید ضد عفونی نشده بودند حتما آن ها را ضد عفونی کنید.

کشت زعفران در مازندران

خرید پیاز زعفران در مازندران از ماه چین

مجموعه ماه چین فعالیت گسترده ای در زمینه فروش پیاز زعفران در تمامی شهر ها و استان های کشور دارد که شما به راحتی می‌توانید مقدار پیاز زعفران خود را با بهترین کیفیت موجود در بازار و پیاز هایی در سایز های مختلف ( پیاز زعفران سایز ریز، سایز متوسط و سایز درشت) و با خاک یا بدون خاک تهیه کنید

سخن پایانی

برای خرید پیاز زعفران و مشاوره در رابطه با کشت زعفران در شهر های مختلف اگر نیاز به راهنمایی و مشاوره دارید فقط کافی است که با پشتیبانی و کارشناسان تیم ماه چین تماس بگیرید تا مشاوره رایگان دریافت کنید.